access suç dosyası defteri prog.

Excel Vers. ve Dili
access
merhabalar arkadaşlar işimgeregince bir program yaptım ekte programı gönderdim burada formlar bölümünde ana menü diye adlandırdığım form üzerine açılan kutu metin kutusu ve onay kutusu yaptım buradan amacım seçime göre istediğim kayıtı bulmak yardım ederseniz çok sevinirim nasıl yapıldığını bilmiyorum 1 haftadır sırf bu işlem için uğraşıyorum nasıl yapıldığını en ince ayrıntısına göre anlatırsanız çok teşekkür ederim biraz acillll

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Öncelikle tablo yapısı ve tasarımını öğrenmeniz gerek, herşey adım adım.. 1 haftadır buna baksaydınız iyi bir tablo tasarımı yapmış olurdunuz..

Excel Vers. ve Dili
access
NE DEMEK İSTEDİN ANLAMADIM daha ayrıntılı olarak hataların nerede olduğunu söylersen çok memnun olurum

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Sayın beab05, veri tabanı mantığı için süper bir anlatım olmuş, elinize sağlık, aslında gerek access gerekse VB için türkçeleştirilmiş, bir çok örnek içeren, adım adım öğretici ,kitap veya CD'ye sahip olunsa siz değerli ustalara daha az ve daha hayati sorular yöneltilir, tavsiye edeceğiniz kaynak var mı?Teşekkür ederim

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Gerçekten harika bir anlatımdır ama yazının üstünde de belirttiğim gibi " Türkay Ürkmez" e aittir. kendisi şişman adam olarak ta anılır ;)

Excel Vers. ve Dili
access
göndermiş olduğun yazı çok güzel ama ben fazla iyi değilim accesste orta halli kullanıyorum accesi bana açılan kutudan değer belirterek metin kutusuna yazılan kayıtlı veriyi bul butonu ile nasıl bulabiliriz bunun yapılışını anlatırsanız çok sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn nisa1;
http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=38819
Gönderdiğim linkte 9. ve 11. cevaptaki dosyaları indirirseniz sanırım size bir fikir verecektir. Tabloları ve verilerini inceleyiniz.
Sn beab05 arkadaşımızın anlatmak istediği, siz bütün verileri 1 tabloya yüklemişsiniz. Yani suçla ilgili bilgiler için bir tablo, kişiler için bir tablo, deliller için vs vs.
Saygılar ,İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
access
TeŞekkÜr Ederİm İlgİnden Dolayi GÖndermİŞ OlduĞum Dosyalari İncelİyorum