Access Tablolar ve Formlar arası ilişki

Arkadaşlar ekteki dosyamda Orders bölümü eklemeye çalıştım fakat sistem çalışırken sonradan hata vermeye başladı Dosyayı Açar Tarık Karabay formundan giriş yaparsanız Tarık Karabay formundan “Add New Orders…” Daha sonra açılan ve daha sonra karşınıza çıkacak yeni formdan da tekrar “Add New Orders…” butonuna tıkladığınızda Orders formu ile karşılaşacaksınız. Orders formunda genelde sabit kalan aynı zamanda değişken de olabilecek verileri ORDER TARIK KARABAY formundan varsayılan değer olarak atamıştım. Sistem çalışıyordu. Sonra hata vermeye başladı. Direkt ORDER TARIK KARABAY formundan varsayılan yaptığm Firma İsmi vb bir iki detay çalışıyor. Fakat ORDER KARABAY Formunda Alt Form olan ORDERS CUSTOMER FIX INFO formundan varsayılan yaptığım datalar gelmiyor. Ayrıca formüller de çalışmıyor. Sistem üzerinde eklemiş olduğum düğmeler de çalışmıyor tabiî ki. Bu konuda fikir veren arkadaş da çıkmadı şimdiye kadar.

Ben de formda değişiklik yapıp formu tekrar düzenleyeyim diyorum. Yani silbaştan olacak. Orders Tarık Karabay Tablosuna Orders Customer Fix Info alt form yapayım diyorum fakat bu fix bilgiler değişebiliyor da Örneğin firma ile Peşin çalışıyorsunuz Daha sonra vadeli çalışmaya başladınız Fix Info değiştiği takdir de hepsini son hali ile görecek hangi Order Peşin hangisi vadeli anlayamayacaksınız. Ben bu konuyu Excel Düşeyara ile çözebileceğimi düşünüyorum yani Orders Tarık Karabay formuna yeni Order ekleyeceğim zaman Müşteri ismini seçtiğim zaman Orders Customer Fix Info dan bilgileri otomatik olarak alsın. Orders Customer Fix Info tablosunda bulunan sütun başlıklarının hepsi Orders tablosunda var zaten. Orders tablosundan (formundan) CompanyName seçildiği takdirde Orders Customer Fix Info tablosundan (formundan) ilgili Orders tablosunun (formunun) ilgili sütun başlıklarının altına diğer bilgiler otomatik gelsin. EXCELL düşeyara gibi. Veya başka çözüm yolu üretecek arkadaşlara minnettar olurum

Arkadaşlar düşeyara tarzı bir örnek buldum ilgilenen arkadaşlara ama diğer problemimi çözemedim