Access Tablosuna kayit

Excel Vers. ve Dili
Vers. 2013 Almanca
Arkadaslar,

asagidaki Dosyayi Orion 1 isimli hocamizin sitemize koydugu „ADO-SQL EXECUTE ile işlemler mdb dosyasında işlemler“ dosyasindan yararlanarak kendimce birseyler yapmaya calistim. 27. TextBox a kadar güzel calisti, 35 tane TextBox a ihtiyacim var, 27 den fazla TextBox ekleyemiyorum. Cünkü yan yana Kodlar cok uzun, TextBoxlari 35 e kadar nasil tamamlayabilirim ve TextBox lari 1 ile 5, 10 ile 15, 15 ile 25 arasini alt alta nasil yazdirabilirim. Dosyayi bir incelermisiniz.

Yardimlariniza simdiden tesekkür ederim.

Saygilarimla
kaleci

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Bu tür sağa giden uzun kodlamaları _ ve & bağlacı kullanarak alt satıra atıp kısaltabilirsiniz..

Örneğinizdeki kullanılan bu türdeki uzun bir prosedürü bu şekilde kısaltabilirsiniz..:

Kod:
Set rs = conn.Execute("insert into Tablo1 (KFZ,Heangerzug,Auflieger,CTC,FT,KFZV1,H1,Firma,Adresse1,Branche,NameVorname1, " _
& " Geburtsdatum1,Nation1,Adresse2,Ausweisnr1,NameVorname2,Geburtsdatum2,Nation2,Adresse3,Ausweisnr2,NameVorname3, " _
& " Geburtsdatum3,Nation3,Adresse4,Ausweisnr3,NurZumBeUndEntladen) values ('" & TextBox1.Text & "','" & TextBox2.Text & "','" _
& TextBox3.Text & "','" & TextBox4.Text & "','" & TextBox5.Text & "','" & TextBox6.Text & "','" & TextBox7.Text & "','" _
& TextBox8.Text & "','" & TextBox9.Text & "','" & TextBox10.Text & "','" & TextBox11.Text & "','" _
& TextBox12.Text & "','" & TextBox13.Text & "','" & TextBox14.Text & "','" & TextBox15.Text & "','" _
& TextBox16.Text & "','" & TextBox17.Text & "','" & TextBox18.Text & "','" & TextBox19.Text & "','" _
& TextBox20.Text & "','" & TextBox21.Text & "','" & TextBox22.Text & "','" & TextBox23.Text & "','" _
& TextBox24.Text & "','" & TextBox25.Text & "','" & TextBox26.Text & "')")
İlave yapmak için alan ve textbox adlarını prosedüre ekleyebilirsiniz..

Excel Vers. ve Dili
Vers. 2013 Almanca
Taruz hocam,

ellerine saglik, tesekkür ederim.

kaleci