access talep takip

Excel Vers. ve Dili
excell 2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09/06/2022
access te stok takibi ile alakalı cok basit gir sey yapacagım. (henuz yapmadım o yuzden ornek eklemıyorum) talebın tarıhı, malzeme ismi, stok kodu, durumu (onaylandı,yolda,ulastı) , talep numarası gibi 5-6 stunluk excelde yaptıgımız bır seyı buraya alacagım form ara bırımı ıle kullanmak ve tum herkezın kendı verılerını aynı anda gırebılmesı ıcın . cok yogun ısleyen bır departman degıl (3 ayda 90 talep yapıldı yaklasık 250 kalem var) fakat sorun sukı bır santıye ırakta bir uste, bir santiye ırakta baska bir uste,merkez izmirde. istedigim su bu databasei 3 ayrı yerde kullansın. asıl dosya benim makinemde olsun dıgerlerı ınternetten bu dosyaya baglanıp ıstedıgı degısıklıklerı yapsın. bunu nasıl yapabılırım neler gerekır ve nelerı ogrenmelıyım. accesste bunu yapabılırım nasıl olacagını bılıyorum fakat paylastıramayacaksam bunu yapmaya calısmanın bır anlamı yok. bu konuda yardımcı olabilirseniz cok sevınırım

Excel Vers. ve Dili
Pro 2016 Turkce
14.06.2019
Bunun için öncelikle access dosyasının bulunduğu bilgisayarın internet bağlantısının "statik IP" li olması lazım ki diğer ülkelerdeki PC ler bu makinaya ulaşabilsinler.

Excel Vers. ve Dili
excell 2016 türkçe
09/06/2022
peki internetten web alanı alsam database ı buraya gondersem nasıl yapılabılır. cunku bizim ipler hep dınamik. gercı sımdıde sorunun alanı saptı sanırım.

Excel Vers. ve Dili
excell 2016 türkçe
09/06/2022
basit bir ornek de hazırladım. statik ip alma sansim yok bunu nasil internetten paylastiracagim. sharepoint hakkında bilgisi olan varmi

Excel Vers. ve Dili
excell 2016 türkçe
09/06/2022
cozumu buldum hamachi diye bir program internet uzerinden ag kuruyor local agdymıs gıbı tum bılgısayarlar baglanabılıyor. yinede herkeze tesekkurler

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

senin sorunun aspx öğrenmek ile biter acccess direk olarak internet üzerinden bağlı tablo olarak çalışıyor ama yavaş sharepoint ise paralı ve microsoftun kurumsal çözümü oracle gibi zaten ona rakip çıktı