Access te form üzerinde kayıtların aranması

Arkadaşlar yapmak istediğim olay için bazı örnek dosyalara erişmeye çalıştım ama belli tarihten önce eklendikleri için sistemden kaldırılmışlar.
Birde benim acemiliğim işin içine girince yardım almam gerektiğini düşündüm.
Ekte gönderdiğim dosyada;
Form üzerinde kişinin ismini yazarken "A" harfine bastığımda a ile başlayan kayıtlar veya "ali" yazdığımda bütün ali lerin açılır bir pencerede göründükten sonra istenen veriyi seçtiğimde bütün bilgilerine ulaşmayı hedefliyorum.
Nasıl yapabileceğimi acemi düzeyinde belirtebilirseniz yapmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
formda yeniyim sonradan farkettim 2005 teki soruy cevaplamışım ama olds,sun belki birinin işine yarar "verilerin olduğu formun üzereine açılan kutucombobox ekleyip açılan porpup menuden 3. seçeneği yani formumda bir ı değerine dayanaan veriyi bul derseniz sorun çözülmüş olur.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aleysan,

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz.

Ancak forum kurallarını okumuş olmalısınız. Lütfen mesajlarınızda türkçeyi özenle kullanınız.

Linklerden okuduklarımla istediğimi hallettim. Tekrar teşekürler.
Tabi istekler bitmez :)
Başka başlık altında onlarıda belirtmekte fayda var.

Excel Vers. ve Dili
Sayın aleysan,

Teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

Farklı bi başlık altında sorayım diye düşündüm ama aslında benzer soru olduğunu düşünüp yine aynı dosya olduğu için burada sorayım istedim.

Dosyadaki Genel Form ismindeki formda "GL Kod" diye bir veri var.
Ben bu veriyi öğrenci numaraları gibi düşünüp her bir kayda sıralı olarak kendim numara verdim. (Otomatik sayı sütunu ekleyip kendiside verebilir )
Tüm verilerine ulaşmak istediğim bir kişinin numarasını da biliyorsam, form üzerinde "Gl Kod" kısmına direk numarasını yazıp enter tuşuna bastığımda bilgilerini getirsin istiyorum.
Yani amacım yine kişilerin bilgilerine erişmek. Mümkün olabileceğini sanıyorum ama nasıl ?

Excel Vers. ve Dili
Sayın x77_16,

Formunuza açılan bir kutu ekleyin. Açılan Kutu Sihirbazının ilk penceresinde en alt seçenekte, Formumda, Açılan Kutu içinde seçtiğim değere dayanan bir kayıt bul seçeneğini seçip devam edin, istediğiniz gerçekleşecektir. açılan kutuya ad soyad gibi başka sütunları da ekleyebilirsiniz.

Burada ön şart ilgili alanınızın anahtar alan olması.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı
Söylediğiniz gibi açılır kutu şeklinde yapmaya çalıştım ve ekteki ornek1 resmindeki gibi sonuç elde ettim.
Ancak bu sonuçta 2 sıkıntım oldu.
1.si 20 den fazla alan göstermiyor ( Bende 22 adat sütun var)
2.si aslında benim tam olarak istediğim ornek2 deki form alanında bulunan GL alanına no sunu yazdığımda yine aynı form üzerinde verilerin gelmesini sağlamak.

Bunu nasıl yapabilirim yada yapılabilir mi ?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Açılan kutuya 22 alanı birden ekleme mecburiyetiniz mi var? Sadece no görünsün ve siz onu seçin.

Ben No yu seçiyorumda form üzerindeki alanlardaki veriler değişmiyor.
Aynı form üzerinde yapamayınca ben de açılan kutuya bütün sütunları göstereyim istedim, o yüzden 22 olmadı.
Örnek2 resmindeki form üzerinde yapmak istiyorum.
Bi şeyleri eksik yapıyorum gibime geliyor.

Excel Vers. ve Dili
Küçük bir örnek eklemiş olsaydınız şimdi çözüme ulaşmıştınız.

Örnek dosyam ilk mesajımda mevcut.
Aynı çalışma üzerinden devam ettiğim için yeniden ekleme gereği duymadım.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003 olarak kaydedip yollayabilir misiniz?

İyi çalışmalar