access te forma parola koyma işlemi

Excel Vers. ve Dili
2000 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
3.6.2022
accesste çalıştığım bir ana menüm form halinde oluşturdum. ana menümden (form 1, form 2 gibi)diğer formlara komut düğmesi ile geçerken parola sormasını nasıl yapabilirm?

ayrıntılı bir şekilde anlatabilirmisinz?

teşekkür edrim.....

Excel Vers. ve Dili
2000 türkçe
3.6.2022
Private Sub Komut5_Click()
If Metin0 = "TUGBA" Then
DoCmd.OpenForm "YENİ SİPARİÞ GİR"
DoCmd.Close acForm, "form3"
DoCmd.Close acForm, "ANA MENÜ"
Else
MsgBox "Þifreyi Doğru Girdiğinizden Eminmisiniz?"
Exit Sub
End If
End Sub

yukarıdaki gibi değiştirdim ama çalıştıramadım. bir püf noktası daha var galiba....

Excel Vers. ve Dili
2000 türkçe
3.6.2022
form1 ve form 2 aynı kod sayfasında yazamadığımdan çalışmıyor galiba..... :düsün:

semih1966' Alıntı:
reflection.... yazarken karakterlerin görünmemesini nasıl sağlıyosun... bulamadım...:((
aslında şifreyi table dan aldırıp olsa daha iyi olurdu fakat fazla uğraşamadan bunu yapmıştım.
orada yazı rengini beyaz yaparsan olur :D

kendime çok kızdım şimdi...:)) olayları daha karmaşık beklerken bu kadar basit şeyleri atlamıyormuyum... hayret yani..... teşekkür ederim...:))))

Excel Vers. ve Dili
2000 türkçe
3.6.2022
:D ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM SAYIN KOTİK..... :D

amatör bir access çi olarak çok basit olayları bile aşmakta oldukça zorlanıyorum..... mesela:

If Metin0 = "TUGBA" Then
DoCmd.OpenForm "[YENİ SİPARİÞ GİR]"
DoCmd.Close acForm, "[ANA MENÜ]"
Else
Exit Sub
End If
End Sub

bu kod da Yeni Sipariş Gir formu açılıyor ama diğer açık formların en arkasına gidiyor. halbuki açılan her form en öne gelmeli....
bu durumu nasıl düzeltebiliriz?

oguz demirbas' Alıntı:
:D ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM SAYIN KOTİK..... :D

amatör bir access çi olarak çok basit olayları bile aşmakta oldukça zorlanıyorum..... mesela:

If Metin0 = "TUGBA" Then
DoCmd.OpenForm "[YENİ SİPARİÞ GİR]"
DoCmd.Close acForm, "[ANA MENÜ]"
Else
Exit Sub
End If
End Sub

bu kod da Yeni Sipariş Gir formu açılıyor ama diğer açık formların en arkasına gidiyor. halbuki açılan her form en öne gelmeli....
bu durumu nasıl düzeltebiliriz?
KOTİKmi??
anlamadım.. neyse Yeni Sipariş Gir formunda özellikler diğer açılan ve kalıcı kısımlarını evet yaparsan en arkaya gitmez.

Excel Vers. ve Dili
2000 türkçe
3.6.2022
Sayın Reflection:

Sizede teşekkür ederim.... Forumda bazen cevaplarımıza hızlı cevap alamayınca özel mesaj ile ulaşmaya çalışıyoruz.... Bu konuda yardımlarını esirgemeyen sayın KOTİK 'e bir kez daha teşekkür ederim. :Dost:

Saygılarımla.... :hey:

kardeşim şifre yazacağın metin kutusu yerine activex lerdeki metin kutusunu ekleyin ve özelliklerden pasportchar yazan yere * bu işareti yazarsanız ve
daha alengilli bir şifre giriş zımbırtısı elde edersiniz
olaya ne yazacağınızı biliyorsunuz

bilmem kullanıcı adı neolunca şifrede şu olunca şu tablodakilere bak uyarsa tabloda yazan şu formu aç yoksa kapat gitsin

yani bir kullnıcı tblomuz var ve burda kullanıcı adı şifresi ve açabileceği formlar
eeeeee birde şifre doğru olunca açabileceği formları listeleyen bir liste kutulu zımbırtı ekledinmi dadından yenmez olur üstüne tıkıla form açılsın tıkıla başka form açılsın