Access te veri tabanı olarak excell nasıl kullanırım

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 TÜRKÇE
Access te hazırladığım bir formda veri kaynağı olarak herhangi bir excell kitabındaki belirlenen bir sayfadaki bilgileri veri tabanı olarak nasıl kullanabilirim.
Access formunda yaptığım işlemler aynı anda veri kaynağı olarak belirlenen excell kitabı sayfasında güncellenmesini nasıl yapabilirim

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1. Boş bir excel sayfası açın.

2. Data/Import External Data/Import Data'dan Access dosyanızı bulun.

3. Forma bağlı Table'ı import edin.

Böylelikle formda yaptığınız değişiklik Access'teki ilgili table'e ve oradan da excel dosyanızı her açtığınızda refresh etmeniz kaydıyla excel'deki dosyanıza yansıyacaktır.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 TÜRKÇE
excel sayfası kapalıyken değişiklikleri kayıt veya güncelleştirmek mümkün değilmi

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Ya ben günümde değilim yada :düsün: :shock: :x :kafa: oldum.
soru tam olarak şu; "Access te hazırladığım bir formda veri kaynağı olarak herhangi bir excell kitabındaki belirlenen bir sayfadaki bilgileri veri tabanı olarak nasıl kullanabilirim. "
cevap bunun tam tersini anlatıyor ve arkadaş'ta sorusunun cevabını almış gibi soruya eklenti yapıyor ve şöyle olursa böyle olurmu diye devam ettiriyor, çok ilginç :lol:

yada benim :cekic:

neyse eğer soruyu tam anlamışsam bana göre cevabı şu;

1- Dosya-Dış Veri Al-Tabloları Bağla-Dosya Türü(Microsoft Excel-Dosya Adı(istenilen dosya hangi yolda ise onu bulup göstereceğiz (Kalanı Sihirbazdan Tamamla)))
2- Olay bitmiştir (Artık seçtiğimiz bir excel Dosyası bizim veritabanımıza bağlı bir tablo gibi çalışacaktır.)

Kolay Gelsin :hey:
2-