Access verilerini yedekleme işlemi?

Merhaba Arkadaşlar,
Ben Access ile hazırladığım programı bilgisayarda kullanıcının istediği yere yedeklemesini sağlayabilmek istiyorum. Yani kullanıcı açılan bir pencereden bilgisayarda nereye, hangi klasöre, hangi isimle yedeklemek istiyorsa yapabilmesini sağlamak istiyorum. Aradım ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
ÇÖZÜM EKTE. DOSTLAR..

yanılmıyorsam aşağıdaki gibi birşey isitiyorsunuz..
:hihoho:

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Re: yedekleme

karaayhan' Alıntı:
icetiner' Alıntı:
Araçlar/Veritabanı Hizmet Proğramları/Veri tabanını yedekle...

ben yedekleme gibi birşey göremedim...
:?
Sayın karaayhan ;

eğer access 2000 ve üzeri kullanıyorsanız araç çubuklarını sıfırlayın (varsayılan )

----------------------------------
Sayın capukoglu

Sn. icetiner sorunuzu olması gerektiği gibi yanıtlamış ama eğer yedekleme işlemini form üzerinde (form açıkken, kullanılırken) yapmak istiyorsanız geçmiş konulardan arama yaparsanız hem backup yapmayı hatta otomatik yedekleme örneklerini bile göreceksiniz. Yani hazırda olan dururken size bunu izah etmek içim yenibir tablo, form, v.s. yapmak gereksiz. Bu kadar cümle yazacağıma linkini yazardım ama lütfen öğrenmek için emek verin.

Selam,
Teşekkür ederim. Haklısınız. Baktım ama tam olarak cevap alamadım. Benim istediğim hatasız şu sürücüye şu isimle dataları yedeklemekti. Ama elimdekiyle yetinmesini de bilirim. Eklenmiş olanları indirdim. Biri hata verdi. Diğeride istediğim gibi profesyonel değildi. Olsun. Buna da şükür. Çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Re: yedekleme

eğer access 2000 ve üzeri kullanıyorsanız araç çubuklarını sıfırlayın (varsayılan )

nasıl yapılacağını açıklarmısınız. yani
form açıldığında olay yordamına
DoCmd.ShowToolbar "Menü Çubuğu", acToolbarNo
yazarak mı sıfırlayacağız tam olarak anlamadım

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Bunu Anlatacağım aklıma gelmezdi. üstelik hem örnekler verilmişken hemde arama yaparak daha farklı örnekler bulabilirsiniz derken hala en vasat yolu neden sorduğunuzu anlayamadım ama madem sordunuz ...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
yedekleme yok

hocam kusura bakmayın bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler ya o babdan sordum çok güzel örneğinize rağmen hala bende yok bu seçenek ne işe yaradığından ziyade niye yok onu anlamadım sıfırla diyorum ama yinede yok

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Sayın karaayhan ;

inanın Refüze etmek için söylemedim. sadece gereksiz bulmuştum ama öğrenme ihtiyacı hissedeceğinizi hiç düşünmemiştim. kusura bakmayın...

isterseniz bir de aşağıdaki gibi deneyin. Microsoft standardı araç çubuklarında var olması gereken bir işlem "veri tabanını yedekle" muhahhak sorununuzu çözümleyecektir..

Selam,
Sevgili arkadaşlarım ben yedeklemeyle ilgili olarak eksikliğimi tamamlamak istedim. Daha profesyonel programlar yazmak istiyorum. Bana burada yardımcı olunacağına inandığım için bu sitede sordum. Artık şüphem kalmadı. İlginize çok teşekkür ediyorum. Ben Access örnekleri bölümüne basit bir kaç tane örnek eklemiştim. Yeni projelerde hazırlıyorum. Ama esas çok kısa bir süre sonra elimde bulunan bir veritabanını oraya ekleyeceğim. Yaklaşık 80000 kelimelik sözlük veritabanını ekleyeceğim. 1.3 MB olduğu için eklemek istedim izin vermedi. Bende winrar programı ile bölüp ekleyeceğim.
Umarım herkes için bir deneyim olur. Sözlük sahibi olmak için kapı kapı gezmemize gerek yok. Kendimiz hazırlayabiliriz.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Teşekkürler ediyorum.
Özgür ÇAPUKOĞLU :hey:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
capukoglu, eklediğiniz sözlük silinmiş moderatör tarafından
bilginize...