Access Veritabanı Birleştirmek veya veriitabanı üzerine yazmak!

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Herkese iyi akşamlar.Başlık konuyu ne kadar yansıtıyor bilemiyorum ama sorunu şöyle anlatayım.Access uygulaması var bu uygulamayı 1 den fazla kişi cd ye kopyalayıp bir şeklde veritabanına giriş yapıyor.Diyelimki aldıkları veritabanında 1500 kayıt var .Bu altı kişi alıp herbiri 1000 kayıt daha ekledi.Bu 6000 kaydı aynı veritabanına nasıl aktaracağız.Hiçbirinin yazdığı veri kaybolmadan.Bilemiyorum belki çok basit ama Access te yeniyim.Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hexadesimal,

Kodlarla aranız nasıl? Temmuz ayında bir örnek hazırlamıştım bununla ilgili. Gönderdiğim klasörün içinde iki adet veri tabanı var, Bunlardan birinin adı boş diğerinin dolu. İçlerinde aynı adı taşıyan birer tablo var. Boşun tablosu adından anlaşılacağı gibi boş diğerinin ise dolu. Boşu açıyoruz, gözat penceresinden veri tabanımızın yerini buluyoruz, veri al düğümesine basıp verileri transfer ediyoruz.

Umarım kodlara bakarak kendi uygulamanıza adapte edebilirsiniz.

İyi çalışmalar:hey:

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın modalı tekrar teşekkürler.Ancak boş veritabanına değile verilerin bulunduğu bir veritabanına veri aktarmamız gerekiyor.Sorun çıkmaz MI?

Excel Vers. ve Dili
Hayır!

Bir deneme yapın: Bir kayıt ekleyin. Ondan sonra da verileri çağırın. Üstüne eklendiğini göreceksiniz. Formdaki liste kutusu takip etmek için ekledim. Olmasa da olur. önemli olan tabloya eklemek.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Bu dosya yüklendiği tarihten sonra forumumuz iki defa veri kaybına uğradı.

İlgili dosyayı tekrar ekliyorum.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

sayın modalı;
dosyaları inceledim süper olmuş. Ancak benim işime tam olarak yaramıyor şöyle ki;

elimde bir access veritabanım var. bun bana bağlı olan farklı illerdeki 6 kişiye verdim. hepsi birbirinden bağaımsımsız olarak kullanıyor. Ancak ben her hafta her ay vb.. bu 4 arkadaştan veritabanlarının veri içeren tablo kısımlarını bana göndermelerini isteyeğim. Bunun üzerine ben gelen bu 6 tane veri tabanını birşeltirip tek bir çatı altında göreceğim. ilk etapta kurguda pekde bi,r sorun yokmuşl gibi görünüyor. ancak 2. defa yada 4. defa veri geldiğinde sizin ekte en son yüklediğiniz program benim sistemimde aynı değerlerin tekrar atılması konusu olduğu için çalışmıyor..

Açıkcası 6-7 farklı ildeki access kullandırdığım personelimin bana veritabanlarını göndererek benim birkeştirererk bakmamdan öte bir yol bilmiyorum. Bu konuda bir fikriniz varsa o nu da merak ederim....

tşk