access yapısı

Excel Vers. ve Dili
ms office excell 2003 -2007
Arkadaşlar ekteki belgeyi access projesi olarak çevirebilirim. Tablo tasarımım nasıl olmalı, kodlamamı nasıl yapayım bu konuda hem yardımlarınızı hem düşüncelerinizi bekliyorum. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın s.balci,

Excel üstünde çok güzel gösterdiniz. Her renk için ayrı bir tablo oluşturun. Kalıpno ana tabloda birincil anahtar olsun diğer tablolardaki kalıp nolar ile ilişkilendirin.

Her tablo için bir form oluşturun. Ana formun içine diğer formları alt form olarak ekleyin.

Önce bu sisteminizi doyurucu bir şekilde oluşturun ve düzgün çalıştığına emin olun. Kısıtlamalar ve şifreleme işini ayrıca tartışabiliriz. Access excele gör çok daha ileri sistemleri barındırıyor.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Fikirleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Aşağıda sadece şu anlık tabloları oluşturdum. Kafamda soru işaretleri var bunları beraber giderirsek sevinirim. Ekteki dosyada kalip.mde database mevcuttur. kalip_no alanını hepsinde birincil atadım veri tipi olarak metin seçmek zorundayım çünkü kalıp isimleri B1244 veya A12243 gibi gidebiliyor. Açılış ekranı olarak kullanıcı adı ve şifreyi kontrol eden bir pencere gelmesini istiyorum. Daha önceden access ile sadece hazır veri tabanı üzerinde sql sorgusu yapmıştım. Onun için access bilgim çok yok ama araştırıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Ya da bu kalip_no alanı yerine sira_no diye bir alan yaratıp onu otomatik mi artırayım.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın s.balci,

Ana tablo dışındaki tüm tablolara birincil anahtar alan eklemeniz gerekir. Bu alan da otomatik artan olmalı. Sonra ilişkiler penceresinden tüm kalıp_no ları ilişkilendirmeniz gerekir.

İyi çalışmalar