Access'de ağda çalışan program

1-Arkadaşlar Acces'de mde formatına çevirdiğim projemi ana bilgisayara yükledim ve performans ve güvenlik açısından veritabanı bölerek yine ana makinada farklı bir dizine gönderdim. Ana makinada sorun yok, program çalışıyor ancak diğer bilgisayarlarda bölünmüş tabloların bulunduğu verileri okumadığından programı açmıyor ."Verilerin kayıtlı olduğu tablolar bulunamadı "şeklinde bir hata veriyor. Veritabanını bölmeden çalıştırdığımda problem yok. Excel'de olduğu gibi veritabanını paylaştırmaya yönelik bir ayar yok sanırım. Birinci sorun bu,
2- Access dosyalarını ağda çalıştıran deneyimli arkadaşlardan ileride karşılaşabileceğim diğer sorunları ve bu konulardaki önerilerini almak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Birinci sorunuz için;

Bende aynı problemi yaşamıştım.Çözüm olarak Dosyamı Ana bilgisayarda bir klasöre kopyaladım ve bu klosörü Tüm kullanıcakara Tam olarak Paylaştırdım.
Daha sonra diğer bilgisayarlardan bu bilgisayar içersindeki klasörü bulup sağ klik ile "Ağ Sürücüsüne Bağlan" deyip bir harf atadım.Programımın içersinde Map lemiş olduğum bu harf yolu ile başlayarak adreslemeyi yaptım ve problemim çözüldü.Şu an 21 bilgisayar programı rahat bir şekilde kullanıyor.

ikinci sarunuz için;

Sadece benim yaşadıklarımla ilgili bilgi verebilirim.Çok nadir olmakla birlikte veri kaybı gerçekleşebiliyor.Fakat bu bizim şirketin kablolamasından kaynaklanabilir.Onun dışında problem yaşamadım.

Saygılar

Teşekkürler

Tevfik bey yanıtınız için teşekkür ederim,önerilerinizi uygulayacağım
ancak "Programımın içersinde Map lemiş olduğum bu harf yolu ile başlayarak adreslemeyi yaptım" demişsiniz. Bu işlemde tereddüt'üm var,veritabanının bölünen dosya adresi için diğer bilgisayarda tek tek Ana bilgisayardaki veriyolunu mu gösterdiğinizi anlatmaya çalıştınız. Biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Bildiğiniz gibi yaptığımız programlar bizim yazdıklarımızı uygular.Benim yaptığım programda dosyanın yerini bulmak için DatabasePath = "P:\DATA\garanti.mdb" satırını kullanıyor burdaki "P" harfi map lediğim adres.Yani bilgisayar local olarak "P" harfini sürücüsü zannediyor ve o sürücü içersinde ilgili dosyayı buluyor.Farklı bir satırdada DatabasePath = "P:\DATA\RED.mdb" dosyasını arıyor ve buluyor.Buradaki garanti ve RED dosyaları ayrı dosyalar ve Ana bilgisayarda bulunan dosyalar.Hangi dosya ile işlem gerçekleşecekse program ilgili adrese gidiyor.Ben Ağdaki her bilgisayara göre değişen adresler yazmak yerine Programın çalışacağı bilgisayarlara Server üzerindeki ilgili klasörü "P" harfi ile Map ledim.Böylece problemsiz çalışıyor.

Saygılar