Access'de Form üzerinden okutulan barkod sorgu çalıştırmak

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Arkadaşlar ekli dosyada form alanındaki metin0.txt kutusuna barkod okuyucu ile okutulan barkodu tabloda olup olmadığına bakacak var yada yok diye mesaj verecek.ayrıca okuttuktan sonra metin0.txt kutusu boşalacak,yeni okutma için hazır bekleyecek,ikinci okutmada bir önceki okutma sonucu çıkan mesaj silinecek yeni mesaj ekrana gelecek.Ben uğraştım ama yapamadım,Belki beceriksiz olduğumu düşünebilirsiniz ama gerçek bu yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

En basit şekliyle bu yazdığım kodu kullanabilir, isterseniz daha da geliştirebilirsiniz..

Kod:
If DCount("*", "BARKODSUZ", "Alan1=forms.form1.metin0") > 0 Then
MsgBox "Bu barkoddan var!"
Else
MsgBox "Bu barkoddan yok!"
End If
Metin0.Value = ""
Metin kutusunun Güncelleştirme Sonrasına yordamına yazılacak... ;)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Teşekkür

Çok teşekkür ederim ellerinde sağlık.Çok işime yaradı.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Sorgulanan barkodun durumunu gösterme

Arkadaşım tekrar teşekkür ederek başlamak isterim.Bir ricam daha olacak sana göndermiş olduğum örnek dosyada tabloya "durum" sütunu ekledim.Barkodu sorguladığımda var yada yok olduğunu gösteriyor ya var ise durumunu mesaj olarak gösterebilirmiyiz.Tekrar yardımcı olursan çok sevinirim.Saygılarımla.Ana çalışmamı tamamladığımda tüm arkadaşlarla paylaşıma açacağım.Saygılar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Kod:
If DCount("*", "BARKODSUZ", "Alan1=forms.form1.metin0") > 0 Then
MsgBox "Bu barkoddan var!  " & DLookup("durum", "BARKODSUZ", "Alan1=forms.form1.metin0")
Else
MsgBox "Bu barkoddan yok!"
End If
Metin0.Value = ""

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
teşekkür

Kusura bakma şehir dışındaydım ilgilenemedim.Ama gönderdiğin kod işimi çözdü teşekkür ederim.SAygılarımla.