Access'i Exe Olarak kayit etme

Excel Vers. ve Dili
Arastirmaci
Selamun aleykum
arkadaslar size bir sorum olacak ti
access deki yapmıs oldugumuz işlemleri veya tamamlanmış projeyi executable(.EXE) olarak kayıt edebilirmiyiz eger mumkunse nasil ederiz yardımcı olurmusunuz tesekkurler...

Sorun cozuldu arkadaslar saolun

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
Merhaba!
genel olarak access uygulamalarını EXE olarak kaydetmek malesef mümkün değildir. ancak duyduğum fakat üzerine düşüp ilgilenmediğim bir söylentidir, bazı üçüncü parti uygulamalar varmış ve bunlar .mdb uzantılı dosyalardan .exe yaparmış. kesin bir bilgi değil ama incelleyebilirsin istersen...

Excel Vers. ve Dili
excel 7
access'i exe. olarak kaydetme

slm arkadaşlar,
accesste oluşturdugum formları kullanıcıya sunup alınan verileri veritabanına kaydetmek istiyorum.kullanıcıya formları exe. dosyası gibi(veya başka önerisi olan varsa alabilirim) sunup exe. dosyasına girdiğinde formlar karşısına çıksın ve girilen veriler database'e kaydedilsin istiyorum.konu hakkında fikri veya önerisi olan var mı??
herkese iyi çalışmalar diliyorum

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
setup programları var yaptığın projeyi bu programlar sayesinde kurulum haline getirebilirsin.

kullancılar form arayüzleriyle giriş yaparlar ve bu tablolara kaydedilir bizde buna database(veritabanı) diyoruz yani tümüne

ayrı biryerde tutsun diyorsan veritabanını bölmelisin

ayrı bir yerden bağlantı yapmalısın.

kolay gelsin.:)

Excel Vers. ve Dili
excel 7
formlara arayüz yapma olayını araştırdım yaparım ama benim istediğim zaten o setup programları.ben nasıl kurulum haline getirebilirim yani hangi programlarla.önericeğiniz programlar varsa sevinirim
ii çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE
inno setup diye arattır.
kendi pc inde bir kaç uygulam yap çözersin

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
selam aleyküm access de field size ayarını nerden degiştirebilirim arkadaşlar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın washaq birde programı exe gibi gösterme olayı var oda formda sayın göcebe1 in yaptıgı programların hepsinde var access oldugunu bilemessin programlarını indir incele aşagıdaki kodu yeni Module1 içine yapıştır

Option Compare Database
Option Explicit

' This module contains the API-Declarations and application-specific implementations for
' all functions related to windowstates and -positions and -properties

Public Declare Function SendMessage Lib "user32" Alias "SendMessageA" (ByVal hWnd As Long, ByVal wMsg As Long, ByVal wParam As Long, lParam As Any) As Long

Public Const WM_GETICON = &H7F
Public Const WM_SETICON = &H80

Public Declare Function GetCursorPos Lib "user32" (lpPoint As POINTAPI) As Long

Public Type POINTAPI
x As Long
y As Long
End Type

Public Declare Function GetWindowLong Lib "user32" Alias "GetWindowLongA" (ByVal hWnd As Long, ByVal nIndex As Long) As Long

Public Const GWL_STYLE = (-16)
Public Const WS_VISIBLE = &H10000000

Public Declare Function GetWindowPlacement Lib "user32" (ByVal hWnd As Long, lpwndpl As WINDOWPLACEMENT) As Long

Public Const SW_SHOW = 5
Public Const SW_SHOWMAXIMIZED = 3
Public Const SW_SHOWMINIMIZED = 2
Public Const SW_SHOWMINNOACTIVE = 7
Public Const SW_SHOWNA = 8
Public Const SW_SHOWNOACTIVATE = 4
Public Const SW_SHOWNORMAL = 1
Public Const SW_RESTORE = 9
Public Const SW_MINIMIZE = 6
Public Const SW_MAXIMIZE = 3
Public Const SW_HIDE = 0

Public Const SWP_SHOWWINDOW = &H40
Public Const HWND_TOPMOST = -1
Public Const SWP_NOSIZE = &H1
Public Const SWP_NOMOVE = &H2

Public Declare Function SetWindowPos Lib "user32" (ByVal hWnd As Long, ByVal hWndInsertAfter As Long, ByVal x As Long, ByVal y As Long, ByVal cx As Long, ByVal cy As Long, ByVal wFlags As Long) As Long
Public Declare Function ShowWindow Lib "user32" (ByVal hWnd As Long, ByVal nCmdShow As Long) As Long

Public Type RECT
Left As Long
top As Long
Right As Long
Bottom As Long
End Type

Public Type WINDOWPLACEMENT
Length As Long
flags As Long
showCmd As Long
ptMinPosition As POINTAPI
ptMaxPosition As POINTAPI
rcNormalPosition As RECT
End Type

Const ABS_AUTOHIDE = &H1
Const ABS_ONTOP = &H2
Const ABM_GETSTATE = &H4
Const ABM_GETTASKBARPOS = &H5

Private Type APPBARDATA
cbSize As Long
hWnd As Long
uCallbackMessage As Long
uEdge As Long
rc As RECT
lParam As Long ' message specific
End Type

Private Declare Function SHAppBarMessage Lib "shell32.dll" (ByVal dwMessage As Long, pData As APPBARDATA) As Long

Public Function CursorOnTaskbar() As Boolean

' This function checks, wether the mousepointer is actually above
' the Taskbar

Dim curPoint As POINTAPI
Dim lngRetCur As Long
Dim lngRetTbarPos As Long
Dim barData As APPBARDATA

' Get the actual Cursor-Position (stored in curPoint)
lngRetCur = GetCursorPos(curPoint)

' This function is retrieving the coordinates of the windows Taskbar,
' which are stored in the rc-member of the APPBARDATA-Struct.
lngRetTbarPos = SHAppBarMessage(ABM_GETTASKBARPOS, barData)

If (lngRetCur <> 0) And (lngRetTbarPos <> 0) Then
If (curPoint.x > barData.rc.Left) And _
(curPoint.x < barData.rc.Right) And _
(curPoint.y < barData.rc.Bottom) And _
(curPoint.y > barData.rc.top) _
Then
CursorOnTaskbar = True
End If
End If

End Function

Public Function IsMinimized(hWnd As Long) As Boolean

' This function checks wether a window is minimized or not

Dim wndPl As WINDOWPLACEMENT
Dim lngRetVal As Long

lngRetVal = GetWindowPlacement(hWnd, wndPl)

If (wndPl.showCmd = SW_SHOWMINIMIZED) Then
IsMinimized = True
End If

End Function

Public Function IsVisible(hWnd As Long) As Boolean

' This function checks wether a window is visible or not

Dim lngRetVal As Long

lngRetVal = GetWindowLong(hWnd, GWL_STYLE)

If ((lngRetVal And WS_VISIBLE) = WS_VISIBLE) Then
IsVisible = True
End If

End Function

Public Sub bringWindowToFront(hWnd As Long)

' This function not only makes the window, identified by hWnd, visble
' but also brings that window to front of the Screen.

Call SetWindowPos(hWnd, HWND_TOPMOST, 0, 0, 0, 0, SWP_NOMOVE Or SWP_NOSIZE Or SWP_SHOWWINDOW)

End Sub

Private Sub Form_Close()
Call ShowWindow(Application.hWndAccessApp, SW_SHOW)
Application.Quit
End Sub

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
Call ShowWindow(Application.hWndAccessApp, SW_HIDE)
DoCmd.Restore
End Sub

programın ilk açılan formunun özeliklerinde açıldıgında bölümüne olay yordamını seç visual basic koduna

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
Call ShowWindow(Application.hWndAccessApp, SW_HIDE)
End Sub

bu kodu yaz sonra bütün form ve raporların özelliklerindediğer bölümünde açılan , kalıcı ve modüle sahip özelliğini evet olarak belirle programı çalıştırdıgında access veri tabanı ve dosya düzen gibi bölümleri ni göremessin programda degişiklik yapacaksın veri tabanı görünmediği için erişemessin onuda programı ilk acarken shift tusunu basılı tutacaksın program acılana kadar yalnız ben bu olayı inceleyerek buldum formda alt taplosu olan programlarda bazen sorun yaşıyorum sizinde so bu konuda sorununuz oldugunda buradayım birlikte çözeriz programınızı eklemeyi unutmayın kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
office xp
Kayboldu

Sizin dediğiniz işlemleri yaptım hoca ama program kayboldu birdaha açılmıyor
bir hata mı yaptım yoksa bütün emeklerim boşa gitti kopyası var ama son değişiklikler gitti çok üzüldüm şimdi neden oldu acaba geri çekme şansım varmı

teşekkürler iyi günler..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın schworse,

Shift tuşu basılı iken programınızı çalıştırın. Gerekli değişiklikleri yapın ve tekrar deneyin.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
say&#305;n schworse
&#231;al&#305;&#351;t&#305;rd&#305;g&#305;nda access veri taban&#305; ve dosya d&#252;zen gibi b&#246;l&#252;mleri ni g&#246;remessin programda degi&#351;iklik yapacaks&#305;n veri taban&#305; g&#246;r&#252;nmedi&#287;i i&#231;in eri&#351;emessin onuda program&#305; ilk acarken shift tusunu bas&#305;l&#305; tutacaks&#305;n program ac&#305;lana kadar
yazd&#305;m dikkatinizden ka&#231;t&#305; herhalde program&#305; ekleyin beraber yapal&#305;m hemde ba&#351;ka arkada&#351;larda faydalans&#305;n

Excel Vers. ve Dili
office xp
çOK tEŞEKKÜR eDERİM..

Sayin Simendifer Merhaba..

İlginiz için Çok teşekkür ederim shift tuşu ile denedim ok fakat yardımcı olabilirseniz bene yapamadığım takıldığım bir konu daha var ben burada olan
arkadaşların yardımıyla bir çalışmaya başladım fakat takıldığım yerler var tamamlayamadım bu benim ilk çalışmam sorunu kısaca size anlatayım..

Ben bir vardiya programı yapmaya çalışıyorum Personelin oturduğu ili seçtiğimde o ile ait ilçelerin çıkmasını ilçeyi seçtiğimtede o ilçeye ait semtlerin
çıkmasını semti seçtiğimtede o semteki servis duraklarının çıkmasını ilgili durağı seçtiğintede otomatik olarak Servis adı çıkmasını istiyorum bunu yapmaya çalıştım ama yapamadım Form Adı Table5 Kullanıcı adı Personel 5 Şifre 5 bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
office xp
teşekkür edrim

Sayın Modalı Sizede ayrıca teşekkür ederim

Arkadaşlar benim pek vaktim olmuyor akşamları bazen girebiliyorum biraz size kendimden bahsedeyim çünkü burada bazı yanlış anlaşılmalardan dolayı kimse yardımcı olmak istemiyor haklı oldukları yönleride vardır ama insanlar bu tür oyunlara birkere düşer ikincisi olmaz benim çalışmam ticari hiçbir amaç taşımıyor kendimi geliştirmek ve yaptığım işi daha iyi nasıl yapabilirim diye kendimi geliştirmeye çalışıyorum ben Dış ticaret bölümü mezunuyum şuandada işletme okuyorum sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum şuanda aynı zamanda çalışıyorum şuan özel bir sektörde stok uzmanı olarak çalışıyorum aynı zamanda idari işler departmanına bakıyorum o nedenle kendim için bir şeyler yapmaya çalışıyorum program bitince yine herkezle paylaşabilirim bu aşamaya gelinceye kadar çok sayıda arkadaşımın yardımları oldu hiç birarkadaşımın hakkını yemek istemem herkeze tek tek teşekkür ederim ben burasını büyük bir dersane gibi görüyorum bu imkanı sunan tüm arkadaşlara şükranlarımıda sunuyum sizler genç beyinler sayesindede türkiye ileriye gidecektir yerinde saymayacaktır.

herkeze saygılarımı sunuyorum üstadlarım..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
say&#305;n schworse deneme olarak yapt&#305;g&#305;m bir program&#305;m var asl&#305;nda il il&#231;e k&#246;y diye bilinen program&#305; kendi ihtiyac&#305;ma g&#246;re d&#252;zenlemi&#351;tim sizde kendi ihtiyac&#305;n&#305;za g&#246;re d&#252;zenleyebilirsiniz benim &#351;u an vaktim musait degil kusura bakma kodlar a&#231;&#305;k dene f&#305;rsat&#305;n&#305; buldugumda yard&#305;mc&#305; olacag&#305;m

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office xp
Yapamadım

Sayın Simendifer Sorgu işlemini yaptım fakat sorgu kriterini oluşturamadım sorgu kriteri giremediğim için tüm ilçeler çıkıyor sanırım sorun burada vaktiniz olduğunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim ayrıca ilginiz için çok teşekkür ederim.

hayırlı akşamlar..

Excel Vers. ve Dili
excel 7
say&#305;n schworse ve ilgilenen t&#252;m arkada&#351;lar Simendifer'in &#246;nerdi&#287;i olay&#305; yapamad&#305;m.biz accesste yeni bir module olu&#351;turup mu o kodlar&#305; yaz&#305;oruz yoksa ayr&#305; bir programm&#305; indiriyoruz (g&#246;cebe1???) anlayamad&#305;m.
bu rada ben stajyerlik yap&#305;yorum projemle &#231;ok ugra&#351;t&#305;m ama onu sunmam i&#231;in exe haline getirmeme laz&#305;m ve 2 g&#252;nd&#252;r onunla ugra&#351;&#305;yorum yard&#305;mc&#305; olabilecek olan var m&#305;?

Excel Vers. ve Dili
excel 7
gencbeyin gen.tr de staj yerimde yasaklanm&#305;&#351; ak&#351;ama kadar bekelemem laz&#305;m(evden baglanmak i&#231;in).onun i&#231;in kodlar &#252;zerinde duruyorum say&#305;n simendifer in yazd&#305;&#287;&#305; kodlar &#252;zerinde.