accesste activex denetimi hatası

Excel Vers. ve Dili
ms excel 2013 eng
mrblar,hazırladığım access veritabanımda bir formun üstündeki butonu tıkladığımda microsoft office access ile ole sunucusu veya activex denetimi arasındaki iletişim sırasında bir sorun ortaya çıktı seklinde hata mesajı alıyorum.daha öncede böyle bir soru sorulmuş ancak sonuca bağlanmamış. yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın fresha1602,

Çok az bilgi verdiniz. Bu doktoru telefondan arayıp başım ağrıyor demenize benziyor. O zaman uygulamanıza bir aspirin verin. :D

Şaka bir yana bu şekilde çözüme ulaşamazsınız

Excel Vers. ve Dili
ms excel 2013 eng
SAyın modalı
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama eksik veya gerekli olan bilgiyi belirtirseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
ms excel 2013 eng
Farklı bir bilgisayarda çalıştığını belirtmiştim. iki bilgisayarda da accessteki visual basic düzenleyicisini açtıktan sonra tools references bölümünden benim bilgisayarımda farklı olan seçenekleri değiştirdim ama işe yaramadı.benim dışımda bu konuyla ilgili önerisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
O zaman adı geçen OLE nesnesi uygulamayı çalıştırmaya uğraştığınız bilgisayarda tanımlı değil veya düzgün yüklenmemiş veya kullanma lisansı yok.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
ms excel 2013 eng
sAyın Modalı;
peki bu ole nesnesi için ne yapmam gerek.bu sorunla ilk karşılaştığımda office'i silip tekrar yüklemiştim ama sorun devam ediyorr.Microsoft Jet 4.0 SP8 i de yükledim ancak çalıştırınca bu sistemin service pack sürümünün uyguladığınız yükseltmeden yeni olduğunu algıladi.bu güncelleştirmenin yüklenmesine gerek yok diyorr.peki ben bu ole nesnesi için ne yapabilirim????

Excel Vers. ve Dili
Öncelikle hangi ActiveX nesnesi olduğunu bulmanız gerekiyor. Ondan sonra Accessi açıp araçlardan ActiveX nesnleri ni klikleyip açılan pencereden nesneyi bulup sağ tarafta kayıt yap düğümesine basın. Eğer daha sonra sorulacak olan dll adını tam olarak bilmiyorsanız web den araştırıp bulun dll yoksa indirip deneyin. Büyük bir ihtimalle sorun hal olabilir ama bazen de lisans gerekiyor.

Aşağıdaki link size yardımcı olabilir.

http://www.vbasicmaster.com/activex.asp

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
dll deposundan sonra bu site ilaç gibi oldu sadece bunun için teşekkürler sayın modalı,,,,