Access'te Bazı Sorular Hk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - English
Merhabalar,

Access'te henüz yeniyim kendi çapımda ofiste kullanmak için bir şeyler yapıyorum fakat bir noktada tıkandım.
Şimdi ekste ki dosyada da göreceğiniz üzere birimlerden gelen talepler var.Bu talepleri kullanıcılar giriyor form üzerinde ki planlanan tarih kısmı hariç kullanıcı tarafından dolduruluyor.

Sonrasında ise takıldığım nokta şunlardır ;

1.) FRM_MAIN de excele aktarmak için bir buton ekledim.(sorunum:Excele aktardığımda türkçe karakter problemi yaşıyorum bunu nasıl çözebilirim acaba ? )
2.)Diğeri ise Şu anda TBL_DATA tablosunda deneme için girdiğim bazı kayıtları sildim fakat ID autonumber olduğu için sildiklerimden sonra girilen yeni kayıtlar hep kaldığı ID den vdevam ediyor 1 den başlamıyor.Bunu nasıl yapabilirim ?
3.)Birde bana bir sorgulama formu lazım mesela FRM_TALEP_GIRIS formundan girilen yönetici bilgisinde mesela bir form aracılığıyla sorgulama yaptığımdan mesela K yöneticisi için girilen kayıtların hepsini görüntülemek istiyorum.Ve kayıtlardan herhangi birine tıklandığında kayıtın açılmasını ve Planlanan tarih için iligili yöneticinin tarih girişi yapmasını istiyorum.

çok soru sordum kusuruma bakmayın.
Yardımcı olan/olmayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Murat

Ekli dosyalar