Access'te en son yapılan kayıtı nasıl bulurum

Merhaba arkadaşlar. Formumda sıra numarası olarak kullandığım bir sayısal alan var. Bu alanın başlangıç değerini ben veriyorum. Örneğin; başlangıç değeri 100 olsun. İkinci kayıtta 101,üçüncüde 102,... diye artarak devam ediyor. Ancak ben başlangıc değerini 50 den başlatmak istiyorum. 50 sıra numaralı kayıtı yaptıktan sonra, sıra numarasını 51 olarak ekrana getirmesini istiyorum. Şu anda sıra numarası en büyük olanın 1 fazlasını getiriyor.
Formulu:
Me![H_STKKODU].DefaultValue = Nz(DMax("[SAYAC]", "SAYAC"), 0) + 1

Ama benim istedğim bu değil.Yukarıdaki DMAX yerine hangi komutu kullanmalıyımki en son yaptığım kaydın sıra numarasını bulabileyim.

Kısacası son yapmış olduğum kaydı nasıl bulurum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Sayın aktif1969 ;

Sorunuzu dikkatlice okudum ama kendimce bile farklı anlamlar çıkardım. yinelemeyle gelen sayının değerini kendiniz vermek istiyorsunuz ve yeni kaydın bu değer üzerinden devam etmesini istiyorsunuz. sanırım sorunuz bu ama daha sonra "kısacası son yapmış olduğum kaydı nasıl bulurum" diyorsunuz ? :düsün: yapmış olduğunuz örneği gönderin iki türlü olarak sorununuzu çözmeye yardımcı olayım..

merhaba
ilginiz için teşekkür ederim. Bu sorunumu ben çözdüm. Ama size nasıl olduğunu da göndermek istiyorum.
Sıra numarası başlangıcını ben belirliyorum. Değiştirmessem başlangıcını artarak devam ediyor.

Private Sub Form_Current()

If Me.NewRecord Then
On Error Resume Next

Me![H_STKKODU].DefaultValue = Nz(DLast("[H_STKKODU]", "HAREKET"), 0) + 1

End If
End Sub

iyi günler