Access'te kayıtları kaydedemiyorum

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Arkadaşlar kolay gelsin, siteyi ister inanın ister inanmayın bu gün fark ettim. Sebebi Access'te yaptığım programın hata vermesi.. İsterseniz kısaca anlatayım, ilgilenip yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Bir tane veri tabanım var (DATA)adlı, bu veri tabanından sorgular aldım, farklı formlar oluşturdum. Formlardaki alanların tamamı (DATA)içindeki alanlar. Formlarda alanlara ne girilirse alan biçimine uygun, o DATA'ya yazılıyor.. Ancak bu gün bi sıkıntı oldu. 2007 'de kullanmaya başladığım programdaki kayıt 245 oldu. Yine bugün programa kayıt ekledim. Birde şunuda anlatmam lazım. programı üç ayrı form ara yüzünde üç kullanıcı kullanıyor, birisi admin. Kullanıcılardan birisi diğer odadan paylaşımdaki bu programa kendi kullanıcı ve adıyla sonrasında kendisi için tasarlanmış bu formda veri girmek istemiş, ancak girememiş. Beni uyardı, ben herhalde ağda bi sıkıntı var deyip, kendi bilgisayarımdan aynı veriyi girmeye çaşıldığımda hata vermeden her kaydet dediğimde (kaydet dediğimde form kapanıyor, yalancı bi kıyıt uyarısı "kaydınız başarı ile kaydedildi gibi" ardından tekrar kayıt yapılan aynı form açılıyor,"aslında diğer sıkıntı da bu, kayıtlar içinde muhakkak girilmesi gereken yerler var ben kaydet dediğimde, eğer alanlarda kaydedilmemiş yerler varsa clos tan önce kullanıcıyı uyarıp doldurması gerekiyor," bu işlemle normalde kayıt yapılırken, şuan artık verileri eksiksik girip kaydet dememe rağmen kaydetmiyor, anlamadım hemde hiç.. çünkü access zate keydet demeye gerek kalmadan kaydeder diye biliyorum.. lütfen yardım..:???:

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Aslında problemi buldum gibi, datanın içindeki bazı alanları gerikli yapmıştım. Dolayısıyla o alanlar doldurulmazsa kaydetmemesi lazımdı. Ancak veri tabanını araştırdığımda önceki hafta cumartesi gerekli olan o alanlar doldurulmadığı halde veri girilmiş gördüm. Hayrette kaldım.
Diyorum ki programın kafası karışmış olabilir mi? Yani gerekli alanlar doldurulmadığı halde kaydedilmiş olması mıydı problem? Sadece soru inanın hala anlayamadım. Yardımcı olacak, düşüncelerini paylaşacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.. Diğer problemide daha sonra tekrar hatırlatırım.