Accesste Sorgulama yapma ve sonuçlarını görünteleme

Excel Vers. ve Dili
2007&2010
Merhabalar Sayın Üstadlarım;

Aslında isteiğim html uzantılı sayfada arama yapıp sonuçlarını göstermekti ancak Olmayacak gibi. bu sebeple access de datayı tutup (exceldeki tabloa import edilebilir) güzel bir form ile sorgu yapıp sonuçlarını göstermek. ancak datayı kullanıcılar göremeyecek kullanıcı tanımlaması yapabilmem lazım. kullanıcıları ve şifrelerini benim vermem lazım. Gerekirse mobil yada iletişim programlarıyla iletişime geçebilirim. bu isteğimi tam anlamıyla Gerçekleştirmem durumunda bir hediye göndermek isterim sizlere.

önceki mesajımdaki talebim aşağıdaki gibiydi.

Sizlerden bir ricam var yardımcı olursanız memnun olurum.
İsteğimi ekteki örnek dosyamda anlattım umarım yapılabilir. Ancak web sayfası dedim ama bu sayfanında yapılmasını istiyorum aslında istedğim html uzantılı tek bir sayfa olması bu sayfanın bir tablodan veri getirmesini ve görüntülenmesini istiyorum. Örnek dosyam excel üzerinde web sayfası ister exceldeki bilgileri okusun ister access tablosunda okusun her türlü uygulamaya açığım. exceldeki tabloyu accces te kullanabilirsiniz. web sayfası (html olur) içinde örnek tasarladım nasıl bir şey istediğim konusunda .. umarım yapılabilir Çok Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.
Bu arada tabloda ufak bir data yolladım. Asıl datam 700.000 satır bu sebeple her türlü öneriye açğım datanın access yada excelde olması konusunda ama sorgulama webden olmalı olmuyorsada acceesde güzelbir form ile sorgu sonucunu gösterme olursa oda olur. ancak datayı kullanıcılar göremecek hatta şifreli olacak ayrıca kullancı tanımlanabilecek...yardımcı olanlara şimiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Merhaba;

Amacınız arayüzü html olan sayfayı internette kullanmak mı? Ya da arayüzün bir html olması tercih mi?

Local olarak veritabanı olarak access, arayüz olarak excel/userform kullanmak işinizi fazlasıyla görecektir.

Uzak bağlantı (internet üzerinden) için veri tabanını SQL Server olarak kullanmanız zorunlu görünüyor.

Excel Vers. ve Dili
2007&2010
merhaba ilginize teşekkürler.

İnternette değil şöyle düşünün 1 den fazla bayi var ve bu bayiler ortak bir network ağından ortak bir alanı görebiliyor. ben datayı ve html dosyasını bu ortak alanda tutucam datayı kimse görmeyecek.. bu ortak alanda html sayfasını açıp excel yada access datasından verileri sorugulayabilsinler istiyorum. Yapılamaz yada zor ise. bir ara yüzle sorgu yapıp bir pencerede sorgu sonucu gelen kayıtlarıda gösterebiliriz. ancak öenmli olan sorgu yaptıkdan sonra çok fazla bekletmemsi bu sebeple en uygun hangisi olursa benim için uygundur. çünkü sorgu kendi içinde sıralı 700.000 satırda arama yapacak :) teşekkürler... access veri tabanı olarak kullanıp excelde user formla basit bir arayüzle bunu bana yapabilirmisiniz. ancak tüm datayı kimse göremesin istiyorum. sadece accesde bir arayüz de olabilir kullanıclar sadece arayüzü ve arama sonucunu görebilsin. kullanıcı tanımla özelliğide olmalı. çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2007&2010
yardımcı olabilecekmisiniz yada olabilecek varmı. teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
access
yardımcı olunur ancak sizin dediğiniz kadar basit değil,server kurulmalı ve accaeste arayüz yapılması gerekiyor, hem zaman gerektiriyor,hem zahmetli, özel görüşülmeli..