accesste tablo güncelleme

Excel Vers. ve Dili
2010
Merhaba, benim sorum şu. ekteki örnek databasde formu açınca "yıl güncelle" komutuna tıklayınca "veri" tablosundaki "aidat" sütununun hepsi güncellensin.
mesela aidat tüm üyeler için = 5+(şimdiki yıl-geçen yıl)*2 şeklinde otomatik hepsi birden değişsin. yani form üzerinde komuta tıklayınca tablodaki tüm sütün komple değişecek.
bunu bu form üzerinden komutla değil de başka şekilde de güncelleme şekli varsa yardımcı olunabilir mi. çünkü elimizde yaklaşık 700 üye var, hepsine yeni yıl değiştiğinde otomatikman 5 tl artı aidat borcu eklemeliyiz.
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010
arkadaşlar yokmu bi cevap verecek üstad. lütfen, bekliyorum iki gündür.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

5+(şimdiki yıl-geçen yıl)*2 tablo verileriniz bu dediğinizi destklemiyor ama aidata 5 tl ekleyecek şekilde bir prosedür vereyim siz değeri formule edersiniz.:

CurrentDb.Execute "update veri set aidat = [aidat]+5"

Excel Vers. ve Dili
2010
işlem tamam

Taruz hocam çok teşekkürler... cevabınız işimi gördü.
yalnız formulu anlamak istiyorum.
CurrentDb.Execute "update veri set aidat = [aidat]+5" ne demek, açılımını izah edebilir misiniz.

ayrıca; demişsiniz ki : "5+(şimdiki yıl-geçen yıl)*2 tablo verileriniz bu dediğinizi destklemiyor"
hocam siz tablya bunları ekleyerek cevap verebilir misiniz.
ya da sorularım var aşağıda çözebilir misiniz.

soru1:+5 sabiti yerine başka bir tablodan ekleme yapmak istesem, (mesela veri tablosundan tutar kısmını eklemek istesem)
soru2: form üzerine o an tutarı girerek bu rakamı hesaba eklemek istesem
soru3: +5 sabiti yerine bir işlem hesabı eklemek istesem (örneğin, 2012-2011*5)

Çok teşekkürler...