Accesste ürün ağacı yapılabilirmi?

Excel Vers. ve Dili
2000
Merhaba arkadaşlar, accesste bir ürün ağacı yapmaya çalışıyorum ama daha başında takılıp kaldım, forumu epey araştırdım ama bir örnek bulamadım.
Neyse soruma geçeyim; mesela değişik parçalardan oluşan bazı gruplarım var, diyelimki A parçası birer adet B1, B2 ve 2şer adet B3, B4ten oluşuyor olsun, hatta B2 parçasıda C1 ve C2den oluşuyor diyelim. bunun için tek bir tablomu yoksa ayrı ayrı tablolarmı yapmam gerekli, yada başka bir yol varmı, ürünler çok çeşitli ve devamlı güncelleştirildiği için sabit bir tablo grubuda yapamıyorum. Ben çıkamadım işin içinden, yardımcı olursanız sevinirim, daha başlayamadığım için örnek dosyada yapamadım, küçük bir örnekle açıklarsanız çok sevinirim. şimdiden çoook teşekkürler:hihoho:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın melihseber,

Yanlış hatırlamıyorsam aynı soruyu tekrar sormuştunuz.

Görmek istediğiniz sadece parça adları mı yoksa daha başka bilgiler de olacak mı? Fiyat boyut vb

A parçası bir tane mi yoksa daha fazla mı?

Biraz daha açıklayıcı bilgi vermeniz gerekiyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2000
Merhabalar sayın Modalı, bende yeni gördüm başka bir arkadaş benzer soruyu sormuş,
programda genişletebilirsem kapsamlı bir şeyler yapacağım ama asıl yapmak istediğim mesela 100 adet A parçasından yapmam için kaç adet B1den kaç adet B4ten yapmam gerekli gibi bir şey yapmak istiyorum, ilginize şimdiden çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2000
Ayrıca yazmayı unutmuşum; A parçası gibi grup oluşturan bir çok parçam var.
Excelde yapılmış bir dosyam var ama parça sayısı arttıkça formüllerden dolayı dosya çok zorlanmaya ve kilitlenmeye başladı. Ayrıca parçalar sık sık güncellendiği için bir çok yeri değiştirmem gerekiyor. Çözümü varsa accesste yapmaya çalışacağım. Yardımcı olursanız çok faydalı olacak, teşekkürler şimdiden

Excel Vers. ve Dili
2000
Arkadaşlar ben epey uğraştım ama bir çözüm bulamadım. Sonunda yine forumdaki üstatlara kaldım.
Sorumu bir daha sorayım; değişik sayıda parçalardan oluşan gruplarım var, bu gruplardan kaç tane yapıldığında onu oluşturan parçalardan kaçar tane yapılmalı. Ama gruplarım ve parçalarım devamlı değişiyor ve çok sayıda (1000 civarı) Accesste bir örnek yapamadığım için Excellde basit bir örnek gönderiyorum.
Basit bir örnek iyi olur ama olmazsa vereceğiniz fikirlerde fena olmaz:roll: :)

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Merhaba;
Verdiğiniz excel örneğine göre örneğin grup1:100 adet ise parça1 :100 adet, parça2: 0 adet ( kullanılmıyor), parça3: 200 adet ve parça4:300 adet..
Bu veriler sabit mi yani parça3 her zaman grup1 deki adet sayısının 2 katı mı?

Excel Vers. ve Dili
2000
Merhaba sayın Xorion,
Yazdıklarınız doğrudur, açıkcası grup dediğim bir musluktur, parçalarda conta gövde vs gibi parçalar, yani her zaman sabit parçalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın melihseber,

İstediğiniz sanırım ek de gönderdiğim uygulama. Tabi daha çok geliştirilmesi gerekir. Ama ana hatıyla öyle olmalı sanırım.

İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
2000
Sayın Modalı,
Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum, gerçekten harika olmuş,
Nasıl çalıştığını çözebilmem için epey uğraşmam gerekli ama çok emek verdiğiniz belli, sadece çalışma mantığının dışında da bir çok özellikde koymuşsunuz form üzerine, sadece bu program bile bir çok işimde çok faydalı olacak.
yeri gelmişken söyleyeyim; sizin verdiğiniz her örneği incelemek çok şeyler katıyor, büyük bir zevkle inceliyorum,
yardımlarınız için herkes adına teşekkür ederim, çoook sağolun:arkadas: