accesste yapılan bir anketin......

merhaba arkadaşlar.. :)
Benim sorum şu : Acceste yapılmış bir anketim var. Bu anket sorularının cevapları evet ve hayır olarak verilmiş.Benim istediğim şey; bu soruların cevaplarının yani evet ve hayırların toplam sayısını veren programı yazmak.
Yardımcı olursanız çoook sevinirim.......

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
Bu işi filitrelerden kolaylıkla yapabilirsin. Dolayısıyla ufacık bir örnek iliştirseydin hemen bir filitre oluşturur bırakırdım, nasıl yapıldığını anlatmaktansa görerek incelemen daha kolay olurdu...

yine bir soru.......

merhaba... :)
Asıl ben size teşekkür ederim.Bilgileriniz sayesinde bize de yardımcı oluyosunuz.
Malesef benim problemim halen devam ediyor.Böyle giderse de devamlılığını sürdürecek.
Siz bir cevap vermişsiniz ama filtrelemeyle nasıl yapabilirm bunu...............Ayrıntılı oarak şöyle:
Bölgelere göre il il mağaza adları var.Bu mağazalarda anketler yapılmış ve anket sorularının cevapları evet ve hayır olarak verilmiş.
Mesela "ürün çeşitliliği yeterli miydi ? " diye sorulmuş ve evet cevabı verilmiş.Ankette evet ve hayır cevaplarının yanında bir kutu var.Bu kutuda eğer evet cevabı verilirse 1,hayır cevabı verilirse 0 yazıyor.İşte benim istediğimde kutudaki sayıları toplattırmak.
yardımcı olursanız çok sevinirim....... :)
İYİ ÇALIÞMALAR...

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
ufak bir örnek olsa yapılması gayet kolay aslında. en azında dosyanızın aynısını değil de ona benzer bir örneğini yollasanız sonuçları formda mı raporda mı kullanmak istediğinizi söyleseniz inanın işimiz çok daha basit olur.

sorgular-yeni-yenilemeleri bul sorgu sihirbazı ile istediğiniz verilerin ne kadar tekrarndığını bulabilirsiniz

dilek_a*' Alıntı:
merhaba arkadaşlar.. :)
Benim sorum şu : Acceste yapılmış bir anketim var. Bu anket sorularının cevapları evet ve hayır olarak verilmiş.Benim istediğim şey; bu soruların cevaplarının yani evet ve hayırların toplam sayısını veren programı yazmak.
Yardımcı olursanız çoook sevinirim.......
Sorgulardan "say" komutu ile herhangi bir alandaki verilerin sayısını bulabilirsiniz... Ama puanlama sistemi şeklinde olacak diyorsanız, o zaman yine sorgulardan "topla" komutu ile ilgili sütundaki değerleri toplattırabilrsiniz... Eğer daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa programınızın ilgili bölümünü atarsanız oradan size yapıp gönderebilirim... kolay gelsin... :hey:

seçme kutularındaki değerler toplanmaz ama onun yerine bir metin kutusu yapıp ve onay kutusu işaretlendiğinde metin kutusuna 1 yada 0 değeri verseydi dediğin doğru yani
Select case A
case A=-1
b.value=1
case A=0
b.value=0
End Select

yada yaptığın formun alt bilgisine bir metin kutusu koy yine yapacağın bir seçme sorgusunda A alanının ölçütüne -1 leri seç de
ve metin kutusu içine =Say([A]) diye yaz sana A kutusun sayısını verir onuda selct into insert komutuyla yapacağın toplam tablosuna kaydedersin böylece günlük kayıt yaparsın hatta forma bir saat koyup saat şu olduğunda kayıtları al der ve toplam taplosunuda bir chart bağlarsan günlük artışı görebilirsin

yinede anlatmaile olmaz msn ile görüşmek isteyen olursa tarif ederim adresim kişisel bilgilerimde var