Accessten txt biçiminde rapor almak ?

Excel Vers. ve Dili
excell 2000 -2003
Merhaba arkadaşlar,
Access ile yeni tanıştım ve yardıma ihtiyacım var
Yaklaşık 6,5 milyon satırdan oluşan aralarında mükerrer kayıtlarda var tabiki müşteri isimlerini belli kıstaslar dahilinde ve ayrı ayrı txt dosyası olarak kaydedebilir miyim. Bu gibi işlemleri excellde çok rahatlıkla yapabiliyordum. Fakat satır sayısında 65000 kısıtlaması olmasından accesse yöneldim. Yardımcı olabilir misiniz.

Şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın gergun,

Kıstasları oluşturmak için sorgu hazırlamanız gerekir. Daha sonra sorguyu çalıştırıp etkin durumdayken Araçlar menüsünün içinde Oficce Bağlantılarından MS Wordu seçin daha sonra istediğiniz şekile getirip kaydedebilirsiniz.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
excell 2000 -2003
İlginiz ve yanıtınız için çok teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
excell 2000 -2003
Merhaba,

Söylediğiniz gibi verileri Ms Word ile yayımla dediğim zaman 65000 satır çıkarabilirsiniz şeklinde bir uyarı veriyor. Mükerrer kayıtlarımı ekleme sorgusu yaparak yeni bir veridabanına çıkardım ve yaklaşık 3.500.000 kayda düşürdüm. ama bundan sonra nasıl txt olarak çıkartabilirim bir çözüm önerebilir misiniz.

Teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın gergun,

Bir de kodlarla tabloları dışarıya çıkarabiliyoruz. Ama büyük boyut da denemedim. Ama sanırım işinizi görebilir. Onunla ilgili bir örneğim var ama flash diskimi unuttuğum için ancak akşam yardımcı olabilirim.

İyi çalışmalar:)

Sn gergun
Tablonuz veya sorgunuz açıkken "Dosya" menüsünden "Ver" seçeneğini seçip, çıkan iletişim kutusunda "Kayıt türünü" "Metin dosyaları" olarak belirlerseniz, .txt uzantılı dosya olarak kayıt eder, ben 1.043.000 civarındaki kayıtı aktardım.

Excel Vers. ve Dili
excell 2000 -2003
Sayın modalı ve omerceri,

İlginize ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde yaptım ve dosyaları txt biçiminde çıkardım. Bu benim için çok önemliydi..

Hayırlı kandiller dilerim. Tekrar teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.