accesta raporlarda başka tablodan veri alma

Merhaba.
accessta bir raporda ilişkilendirilmemiş tablolardan veri almam gerekiyor.
ama özellikler penceresinde raporu hangi tabloyla veri kaynağı olarak bağladıysam o tablonun alanları çıkıyor. Başka tablodan da veri alabilmeyi sağlamalı. Bu yapılır mı. Yerdımlarınıza teşekkürler. :?

Kullanmak istedğiniz tabloları bir sorgu ile ilişkilendirip, raporunuzda bu sorguyu kullanın.

olur ama

arkadaş sorunun çözümü formdan direk rapor göndemedir.
raporu forma bağlayacaksın.
formdada istediğin bilgileri bağlaycaksın.
eğer örnek gönderirsen sana yardımcı olabilirim.
tabi almak istediğin bilgileride belitmeyi unutma.
birayfil@mynet.con

Ama aynı şey formlarda da geçerli. :hayir: Bir forma iki tablo bağlanıyor mu? O da olmuyor!!!!!???????

topik

olur hemde 1 tane değil 3 dört tane bağlıyabilirsin.
ama bunlar birbirleriyle bağlı olması. gerek.
örneğin formda bir isim kısmı açılır pencere olsun burada personel listesindeki isimler çıksın. personbeli seçtin mi. adı soyadı adresi felan çıksın. aynı zamanda persoenline verdiğin parayı gire bilirsin.
3 ayrı tablo var mesala yukarıda. birinci ana liste ikincisi persoenel tablo üçünsü de personel masrafları.
bunları raporo dökmek istersen gene 3 tane tablo olacak.

Tekrar merhaba. Bu veritabanında form1'de ilişkisiz açılan kutuyu durus_sebepleri tablosuna bağlamak istiyorum. O kutudan istediğim duruş sebebini sececeğim ve karo_uretim_duruslar tablosuna kaydedeceğim. Yapamadım. Bir formda iki tablo lazım.???? :?

slm

merhaba
ilgin için teşekkür ederim ilk başta ama sanırım sen tüm bilgi girişlerini toblolarda yapmaya göre ayarlamışsın. ve ne yapmaya çalıştığını tam olarak anlamadım. bana ne yapmaya çalıştığını tam olarak anlatabilirsen sana yardımcı olabilirm. detaylı olarak ama.
birayfil@mytnet.com

Evet tüm bilgi girişlerini tablolarda yaparım ben :eek:k:: :yazici:
Sorumla ilgili tablolar karo_uretim_duruslar ve durus_sebepleri
Asıl kullanacağım tablo karo_uretim_duruslar.
Bu tabloya üretimin durmasına neden olan sebepleri günlük işliyorum. Genelde üretimin duruş sebepleri aynıdır. Bu yüzden bir tabloya kaydedip ordan hangi sebepten duruş olsuysa o sebebi açılan kutudan seçip işimi çok kolaylaştırmış olacağım. Her gün aynı seyleri uzun uzun yazmaktan iyidir. Ã?rneğin üretim her gün "yemek paydosu" sebebiyle 60 dk durur. Ben her gün uzuuuunca yemek paydosu yazacağıma açılan kutudan seçeyim. :mutlu:
Anlaşılır şekilde anlattım. İşallah. Yardımlarınızı bekliyorum..... :shock: :?

örnek

sana anladığım kadarıyla bir örnek yaptım.
işini görecek mi bakalım.
bunda bilgileri formda ki karodan gireceksin.
tarih kısmına girdin mi. sana alt menüde boş verecek oraya bilgilerini girebilirsin.
böyulece eski kayıtlarını kontrol edebilirsin.