accsesi ibexperte çevirme

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
acceste yapılmış bir veri tabanım var. içinde sorgular SQL ler var. bunu bir program aracılığıyla olduğu gibi ibexperte çevirmek mümkünmü.verileri aktarma değil.acces tablolarını ibexperte çevirmek bu yapılabilirmi.
herkeze çok teşekkürler..

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
arkadaşlar herkeze iyi akşamlar. elimde kullandığımız bir acceste yapılmış data var. içinde sorgular ve SQL kodları var. ben bu datayı ibexpertte yapabiliyorum ama ilişkilerini ve SQL kodlarını nasıl yapacağımı bilmiyorum.bu datayı ibexperte çevirmek istiyorum. eğer çevirebilirsem delphide kullanmak istiyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz. yada bu işi yapabilecek bir program varmı. teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
bilgi için teşekkürler. veri girişim yılda 250bin civarında olacak ve 20 yıl süre ile verileri saklamam gerekiyor. accesin bu verileri kaldırmayacagını düşünüyorum. bu sebepten frebird/ibexperte dönüştürmek istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler

Değerli arkadaşım Accessi Sql Server express le kullan sözel 250000 ancak 50 mb yer tutat 10 yıllık verin enfazla 500 mb yer tutar dql server express 4 gb kadar yol var ve access ile uyumu çok iyi bu anlattıklarımı bizzat tet ederek söylüyorum