açık olan raporun kapatılması

Ekranda açık olan raporun kapatılmasını sağlayan kod varmıdır. Hangi rapor açıksa o raporu kapatsın. Rapor adı belirtmeden kapatan kod arıyorum.

esc ile kapanır. Kapata basarsam da kapanır ama ben form üzerinden komut ile kapatmak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
basit bir makro yazarsınız ve bunu form üzerinden istenilen butona atarsınız
ama örnek ekleseniz sizin için daha iyi olurdu her zaman söylerim ya
afaki oluyor böyle sorular ve tabi cevaplarda havada kalıyor bence.......

kolay gelsin.. :8)

İlginize Teşekkür Ederim.
DoCmd.Close acReport, "Sayfa1"
kodu ile sayfa1 raporu kapatılıyor ama bana sayfa1 değilde hangi rapor açıksa onu kapatacak kod varsa onu öğrenmek istiyorum. :!:

uzman arkadaşlar böyle bir şey mümkün değilsede bildirirseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
şöyle olabilir mi? acaba diyorum raporların açıldıklarında yordamlarına
baskı önizleme araç çubuğunu aktif yapacak kodu yazın
bu araç çubuğunda Kapat var

çözüm çokta ne yapmak istediğiniz yada bu konuda niye kod aradığınızı anlamadım..

Yapmak istediğim raporla birlikte üste bir form açıyorum. formda yzadır butonu yaptım. Bu butonla formu kapatıp açık raporu 2 adet yazdırabilyorum. Aynı zamanda açık raporu da kapatmak istiyorum. Her rapor için ayrı form yaparak çözdüm ama bu hem dosyayı büyütüyor. hemde form kirliğine sebeb oluyor. Bundan dolayı açık olan raporu kapatacak bir kod olursa bütün raporlara bir form ile istediğimi yapabileceğim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın GKMER,

Raporu açmanızın nedeni ne? Hiç açmadan formdan bastırın olup bitsin.

İyi çalışmalar :D

oda bir çözüm ama çok kullanıcılı ve çok verili bir program bazen yanlış kayıdı seçip yanlış çıktı alınabilir buda kağıt ve yazıcı mürekebi zararına sebep olabilir bundan dolayı görerek çıktı alınmasının daha iyi olacağını düşündüm.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
kayıtları süzme yoluyla kilitlenirler formdaki kayda ve yanlış veri alma olmaz
belki veri çokluğundan ikinci sayfaya taşma olur o yüzden görmede fayda görülmüş olabilir.
konu çok basit görünüyor bence ama verileri silip örneğinizi buraya ekleseniz olmaz mı sayın GKMER,

Yaptığım kamu kurumu satınalma programı bu kurum bütçesi ile bağlı ve 40 tablo 80 sorgu, 100 form ve 50 rapordan oluşan bir program. Her alım işi ayrı bir kayıt numarası numatrandırılıp bu no ile sorguları süzerek raporları oluşturduğumdan karıştırılma olasılığı yüksek. Bu yüzden 1 form ile bütün raporları denetlemem gerekiyor.

Tam olarak bitsin gönderirim.
Kapat butonuna her raporun adı ile kapat komutunu ayrı ayrı yazdım. Sorun cözüldü.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
İlginç bir çözüm ama önemli olan sorununuzun hallolması

Prg. en kısa sürede bekliyorum.
Saygılar, Sevgiler :hihoho:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın GKMER,

Sonuca ulaşmadan pes etmemeniz gerekir. Söylediğiniz gibi 50 rapor varsa, ekleme ihtimali de varsa bu işin altından kalkamazsınız. Biraz deneme yanılmadan sonra çözüme ulaşabildim.

İyi çalışmalar :hey:

Gerçekten çok tebrik ederim. Teşekkürler.