ACIL LUTFEN? EXCELDE NOKTA ILE VIRGUL NASIL DEGISIR?

:kafa: ADOBE.PDF DOSYASINDAN, DEMIR KOLONLARIN DEGERLERINI CTR+C VE CTRL+V kisayol tuslari ile excel dosyasina yukledim.Ama bazi kesirli degerlerde VIRGUL yerine NOKTA kullanilmis.

Demir kolonlarin dayanikliligi ile ilgili bir excel hesap programi yapmak istiyordum Fakat bu noktali degerleri excelde kullanamiyorum.Yani dort islem yapilmiyor.

Hucrelerin icerigini standart veya sayi diye degistiriyorum fakat yine lmuyor.

Bu noktali degerleri bir defada (kisa yolla) nasil virgule ceviririm?Cok sayida alduklari icin en az 2 gunumu alir.

Bir de Adobe Reader de ki herhangi bir sayfa excele nasil yuklenir bilen varmi daha dogrusu olurmu?

Cok tesekkur ederim.Lutfen bilen varsa yardim etsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Araçlar > Seçenekler >Uluslararası sekmesinden excelinin ondalık ayırıcısını nokta yapabilirsiniz.

Yada tüm sayfayı seçip Düzen >Değiştir menüsünden tüm noktaları virgül yapabilirsiniz.

Ersin kardes ben hollandaca xp pro versiyonunu kullaniyorum.Ingilizce yada Almanca komutlarini biliyormusun bu araclar ve secenekler dedigin menulerin altinda baska neler var.Gerci international diye bir yerde virgul ve nokta diye ondaliklari gosteriyor.Fakat butun sayfayi sectigimde ve virgul ile noktayi degistirdigimde hicbir degisiklik olmuyor.

Biraz daha aciklik getirirsen memnun olurum ..&gt yaziyon bu ne anlamda?

Zahnetin icin cok tesekkur ederim.

Ercan

Merhaba : resimli olarak açıklamaya çalıştım Araçlar +Seçenekler+Uluslar arası sekmesi danersinin söyledikleri ben denemedim Kolay gelsin

Cok tesekkur ederim Abazya nickli arkadas.Onu Buldum fakat herhalde Acrobat Reader den degerleri aldigim icin bir farklilik olmadi.Ama Danersin nickli arkadasin soyledigi Duzen-->Degistir menusu yani CTRL+H kisa yollu islemi yaptigimda hepsi degisti.

Simdi ise senin soyledigin yerdende oluyor.

Allah razi olsun hepinizden beni buyuk bir yukten kurtardiniz.

Sevindim Kolay Gelsin