Acil Sorgulama Yardimi_2

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Acil Sorgulama Yardimi

Herkese merhaba,
Belki forum kurallarina aykiri ama sizlerden acil yardim bekliyorum. Yetismesi gereken bir ödev oldugu icin en kisa süre icinde yorum ve cözümlerinize ihtiyacim var. Sorgulamayi söyle yapmak istiyorum. sekt_1 degerleri örnegin 14 olsun bu degeri sekt_2 de de arasin fakat sadece bulduklarini degil, o degerin Punkt_ID sine ait tüm sonuclari göstersin. ekte renklerlede anlatmaya calistim kirmizi sekt_2 de bulmasini istedigimiz deger sari sekt_2 nin Punkt_ID si sabit kalmasini istedigimiz deger ve cerceve ise görmek istedigimiz sonuclar.
Dosya cok büyük oldugu icin excel formatinda gonderdim, ayni sorum excel icinde gecerli. bir makro yardimiyla bu sorgulama yapilabilir mi?
herkese tesekkürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın lokal,

Siz yine de access veritabanında tablolardaki fazla verileri silin örnek için birkaç tane kalsın. Sonra veritabanını sıkıştır ve onarı çalıştırın. Uygulamanızı zip leyin ekleyin. Bu işler tarifle çok geç oluyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Herkese merhaba, Sn modali nin uyarisiyla veritabaninin bir ornegini gonderiyorum. sorgulamayi izah edeyim: tablodan sekt_1 den ornegin 15 secilecek distanz<=0,5 olan. daha sonra sekt_2 degeride 15 olanlarin Punkt_ID lerine bakilacak, mesela 39 o zaman ayni sorgu icindeki tum 39 lari listeleyecek. diger Punkt_ID mesela 42, sekt_2 si 15 olan 1 tane 42 var ama bircok baska sekt_2 degeride var 42 nin, Punkt_Idsi 42 olan tum degerler gelsin istiyorum. yani kisaca sekt_1 kacsa sekt_2 dede o deger aransin.bulunan sekt_2 lerin punkt_idlerine bakilsin (index gibi bisey olsun bizim icin bu degerler) sonra yeniden listelensin. umarim aciklayici anlatabilmisimdir. kisitli bir sure ve stres icinde formdaki basliklarida saglikli bir sekilde okuyamiyorum belki cozumu daha once yapilmistir onun icin acil yardimlarinizi bekliyorum.
tesekkurler