Açılan Formunda Seçilen Değere Bağlı Olarak İşlem Yapma???

Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Arkadaşlar kaç hatfadır uğraşıyorum çözemedim birtürlü buna benzer örnekte yok hiçbiryerde kimseyi uğraştırmakta istemiyorum ama bilgim yetersiz kaldı bu konuda lütfen yardım.Gönderdiğim örnekte açılış formu var bu formda yıl ve dönem olarak iki tane açılır kutu var.
1-)Form açıldığında bulunduğumuz yıl ve ayın tarihe göre otomatik olarak bu açılır kutulara yazılmasını istiyorum.
2-)Form aç düğmesine tıklayıp müşteriler formunu açtığımda açılış formunda seçmiş olduğum yıl ve dönemin otomatik olarak müşteriler formundaki açılır kutu değerlerine yazılmasını istiyorum.
3-)gdDİĞER GİDERLER alt formu1'e veri girmek istediğimde müşteriler formunda ki yıl ve ay açılır kutu değerlerinin otomatik olarak eklenmesini istiyorum.
Sorunlar böyle arkadaşlar çok istiyorum biliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar sevgiler herkeze.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kocivan,

Tarih ve dönemin otomatik olarak yazılması için ilgili alanların varsayılan değerlerini inceleyin.

Alt forma taşıma için Müşteriler alanının günceleştikten sonra olayındaki kodları inceleyin.

Bir de sanırım açıklama diye açılan bir kutu var onun dayandığı tablo veya sorgu yok ve hata üretiyor.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
office xp
13-09-2021
Sayın modalı çok ama çok teşekkür ederim büyük bir dertten kurtardınız beni sizede iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
office xp
13-09-2021
Sayın modalı açılan kutuyu unutmuşum kusura bkmayın açılan kutuyu kaldırdım ancak yıl hanesini alt forma kopyalarken ekte resimde gördüğünüz hatayı veriyor nedenini anlayamadım acaba sayı olmasıyla bi alakası olabilirmi.Saygılar:hey:

Excel Vers. ve Dili
office xp
13-09-2021
Hatayı ekledim ama örnek dosyayı unutmuşum pardon:)

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
İlk cevabı verirken söylemiştim hatayı üreten tablo veya sorgu uygulamada yok.

Excel Vers. ve Dili
office xp
13-09-2021
akYIL tablosu hata veriyor siz açılan kutu değerini demiştiniz hata vermemesi için onu kaldırdım formdan akYIL değerini alt forma kopyalayamıyor akDÖNEM de sorun yok onu kopyalaya biliyor ilgilendiğiniz içinde tekrar teşekkürler.