Açılan kutu hakkında yardım

Excel Vers. ve Dili
türkçe xp
TABLO1

TABLO2

FORM

Kolay gelsin arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.Sorunm şöyleki resimlerdeki gibi 2 adet tablo oluşturdum ve bir form.

Formda açılan kutular mevcut açılan kutuların hepsi değerlerini tablo1 den alıyor.

Şöyle bir şey yapmak istiyorum SEÇİM1 Bölümünde DAİRE1 seçtiğim zaman SEÇİM2,3,4 alanlarındaki açılan kutularda DAİRE1 göstermesin.örneğin SEÇİM2 açılan kutusuna tıkladığımda açılan kutuda DAİRE2 ,DAİRE3 .... gelsin harhangi bir seçim sutununda DAİRE2 seçtiysem diğer SEÇİM kutularında DAİRE1,DAİRE3,DAİRE4.... şeklinde gelsin yani seçtiğim değeri bir sonraki açılan kutulardan çıkarsın istiyorum azalarak gitsin sadece seçim yapmadığım değerler kalsın istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
ben açılır kutu2 ti yaptım ona balarak diğerlerinide siz yapın

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe xp
çok teşekkür yardımınız için ama diğerlerini bir türlü yapamadım

anladığım kadarıyla güncelleştirme sonrasına

Private Sub Açılan_Kutu0_AfterUpdate()
Me.Açılan_Kutu2.Requery
End Sub

bu satırı eklemişiniz seçim3 için ben Seçim 2 açılan kutu güncelleştirme sonrasına

Private Sub Açılan_Kutu2_AfterUpdate()
Me.Açılan_Kutu8.Requery (SEÇİM 3 AÇILAN KUTU 8 GÖRÜNÜYOR)
End Sub

ekliyorum ama olmuyor hepsini getiriyor yine bir diğeri içinde yapabilirseni çok sevinirim yada kodu diğeri için nasıl yazıcağımı yada kaçırdığım bir yer varsa bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
türkçe xp
Çok teşekkür ederim yaptım satır kaynağına eklediğiniz sql ile yanlız şimdi söyle bir sorunum var lütfen yardımcı olun

Formda
1 kişi MEHMET DAİRE1 DAİRE2 DAİRE3 DAİRE4 'ü onun için seçtim açılan kutu azaltarak devam etti sorun yok
ama
2.kişi AHMET için Seçim bölümüne geldiğimde sadece kalan DAİRE5 ve DAİRE6 görmek istiyorum ama yine ilki gibi geliyor tümünü listeliyor sonra aynı data kaydında azaltarak gidiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 2 bir kayıt açtığımda açılan kutuda kalanları görmek istiyorum sadece ekteki dosyaya bakarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar