Açılan kutuda pratik tarih

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Herkese iyi çalışmalar;

Forumda pratik tarih girmekle ilgili örnekler var ama benim merak ettiğim ve istediğim herhangi bir formda tarih alanına çift tıklayınca takvimin tarih alanının hemen altında açılıp açılamayacağı (bir formda birden fazla tarih alanı olabileceği göz önünde bulundurulmalı).Yani takvim her tarih alanının hemen altında açılmalı.Yanılmıyorsam delphide böyle bir uygulama var.

Accesste yapılıp yapılamayacağını merak ediyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın bilgisayarcı09;

Özür dilerim ama ben pek anlayamadım.Bu konuyu ayrıntılı bir şekilde açıklarsanız veya bir örnek ekleyebilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın doktor,

Lütfen forumda arama yapın. İstemediğiniz kadar örnek var. Hatta birinde yanlış hatırlamıyorsam 5 çeşit tarih ekleme var, yani seç beğen al.

Ama maalesef insanlarımız üşengeç.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı sizi gayet iyi anlıyorum.Benim elimde bahsettiğiniz örnekler zaten var.Ama bu örneklerde takvim hep aynı yerde açılıyor.Benim istediğim form üzerindeki tarih kutucuğu nered ise orada açılması.Forumda bunun excelde örneği var.Ben mümkünse accesste olanını istiyorum.Örnek olması açısından excel örneğini ekliyorum.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
sayındoktor ekteki dosyadaki takvim uygulamasımı istediğiniz bilemiyorum..takvim butonnun yanındaki metin kutusuna çift tıkladığınızda yada butona tıkladığınızda takvim denetimiaçılıyor..umarım işinize yarar..iyi çalışmalar..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın kucuksengun'un örneği tam aradığınız türden bence.. Nerde tıklarsan orda açıyor valla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın perisanoğlu

sayındoktor ekteki dosyadaki takvim uygulamasımı istediğiniz bilemiyorum..takvim butonnun yanındaki metin kutusuna çift tıkladığınızda yada butona tıkladığınızda takvim denetimiaçılıyor..umarım işinize yarar..iyi çalışmalar..
Örneğiniz güzel, fakat form veritabanında görünmüyor.
Dolayısıyla tasarım görnümüne bakamıyorum.
Formun (ek-1 belgesi ön adlı form)u nasıl veritabanında göreceğiz ve tasarımına bakabileceğiz?

Öğrenme açısından, Yardımcı olursanız sevinirim.
Selamlarımla.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Arkadaşlar

Aradığımı bulamadım,ancak yardımlarınız için yine de teşekkür ederim.

Ayrıca Sayın kucuksengun;

Sizden aldığım vt1.mdb yi açtım ancak Form1 e tıklayınca "bu denetimde nesne yok" şeklinde bir mesaj çıkıyor.Daha sonra açılan formda ise tarih alanında hiçbirşey çıkmıyor.Bende mi bir eksiklik var acaba?Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Evet sayın Doktor eksiklik sizin Access uygulamanızın Date Picker ActiveX nesnesini tanımamasında.

ActiveX nesneleri sonradan tanıtılır.

Şimdi yapacaklarınız.

Dosya ara menüsünden MSCOMCT2.ocx dosyasını aratın ve bulursanız yolunu kaydedin. Büyük ihtimalle C:\Windows\system32\ klasörünün içinde olmalı. Sisteminizde yoksa, Google dan aratıp bilgisayarınıza indirin ve yukarıda yolunu verdiğim yere kopyalayın.

Sonra herhangi bir Access uygulaması açıp, Araçlar menüsünden ActiveX... i seçip açılan pencereden sağ tarafta bulunan Yeni Kayıt düğümesine basın, açılan pencereden indirdiğiniz dosyayı bulun ve Tamama basın, böylece Access uygulamanız tanımış olacak yeni activeX nesnelerini.

Kontrol için bir formu tasarım görünümünde açın ve araçlar kutusundan ActiveX basın ve çıkan listede Microsoft Date and Time Picker olup olmadığını kontrol edin.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
Sayın perisanoğlu

Örneğiniz güzel, fakat form veritabanında görünmüyor.
Dolayısıyla tasarım görnümüne bakamıyorum.
Formun (ek-1 belgesi ön adlı form)u nasıl veritabanında göreceğiz ve tasarımına bakabileceğiz?

Öğrenme açısından, Yardımcı olursanız sevinirim.
Selamlarımla.
form gizli form olduğu için göremiyorsunuz...araçlar+seçenekler+görünüm sekmesinden gizli nesneleri kutucuğunu işaretleyin..formu veritabanında görürsünüz..

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Sayın modalı;

Söylediklerinizi uyguladım ve sorunum çözüldü.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Bu arada Sayın kucuksengun size de verdiğiniz örnek için tekrar teşekkür ederim.

İyi çalışmalar....