Açılan Listetedeki değer üzerinden işlem

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-09-2021
Selam arkadaşlar açılan liste diyorum ingilizce tanımı bilmiyorum :) burada bu açılan listede görünen isim üzerinden formül yazabilirmiyim.
bununla ilgili ekli bir dosya yolluyorum yardımcı olabilirseniz çok teşekkürler :)
hürmetler....

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekte örnek dosyanız üzerinde gerekli düzenlemeleri yaptım incelermisiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
selam cost_control
evet tam olarak istediğim gibi yapmışınız küçük bir kaç düzeltme ile bu işlem süper olucak , ilgili sayfalardaki alt genel toplamların gizlenmemesi , bir de ilgili sayfalarda yan toplamı sıfır olanları gizlenmesi (bunun yapımı vakit alırsa boşverin) , ama alt genel toplamların görünmesini sağlayabilirsiniz sabit olarak yeterli olur ,bu şekilde dizayn ederbilirseniz işlem tamamdır..
tabloya ilgili yeni ay başlayınca sutün eklemem yada yeni müşteri başlayınca yeni satır eklemem macroyu bozar mı.?
ilginiz için çok teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Üstteki mesajımdaki dosyayı güncelledim. Genel Toplam satırını tabloların bir alt satırına taşıyıp filtreleme işlemini tekrar yaptım. Bu şekilde makro çalışınca Genel Toplam satırıda görünecektir. Yan toplamı 0 (sıfır) olanlarda listenizde görünmeyecektir. Umarım işinize yarar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
Merhabalar ,
ben dosyanın bir önceki hali üzerinde bir takım kendime göre düzenlemeler yaptım güzel çalışıyor bu dosyayı çoğaltım yalnız bir tane dosyada şu hata mesajını veriyor "tamamını görüntülemek için sistem kaynakları yetersiz " diyor ve macro çalışmıyor sizde neden olabilir teşekkürler...