Açılır kutuda seçilen resimin forma gelmesi

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar acceste açılır kututa ilgili kişiyi seçtiğimde o kişinin resminin formdaki resim bölümüne otomatik gelmesini istiyorum

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kusvam,

İlk mesajınızı yazmak için 1,5 sene beklemişsiniz. iyi sabır.

Siz sadece fotoğrafı değil kişinizi tüm bilgilerini getirebilirsiniz. Bunun için daha değişik bir yapıya ihtiyacınız var.

Genelde resim ekleme iki yolla yapılır:

1.Resim uygulamaya gömülür, ancak gömülme sırasında resim bit map a çevrildiğinden geniş yer tutar ve kullanışsızdır. Bu yolu tüm uygulamada bir veya iki rsim için kullanabilirsiniz.

2. Sizin bahsettiğiniz kişi fotoğrafları ayrı bir klasöre kaydedilirler. Siz veritabanınızdaki bir alana bu fotoğrafın veri yolunu kaydedersiniz. Görünmez bir metin kutusuna bu veri yolu yazdırılır, form üstünde ilişkisiz resim kutusunun resim alanınada bu yolu atarsınız.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın kusvam. Bununla ilgili bir örneğinizi bana gönderdiniz. Özel mesaj atıp ilgilenmemi istediniz. Ben de örneğiniz üzerinde bu talebinizi aynen yerine getirip başka bir sitede yayınladım. Ama siz bununla ilgili olumlu ya da olumsuz olarak dönmediniz. Sanırım unuttunuz. Sizin bana gönderdiğiniz ve benim düzelttiği örneğinizi buraya da ekliyorum. Sadece resimler bendeki bir klasörde yer aldığından hata verebilir. Siz resimleri tekrar kendi bildiğiniz bir klasörden seçiniz. Uygulama hatasız olarak çalışmaktadır. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkür

Mehmet Bey
ilginize ve yardımınıza teşekkür ederim. öncelikle şunu belirteyim formu biraz aktif kulanamıyorum.