Açılır kutuyu farklı seçeneklerle kullanma

Merhabalar;

Açılır Kutu’m A1 hücresindedir. Bu kutuya sırasıyla 3 işçiye ait çeşitli veriler gireceğim. İşçilerin adları : Ali, Veli, Selami olsun. Bu adları C1-C3 hücrelerine gireceğim. B1 – B3 e sıra numarası gireceğim. D1-D3 e soyadları, sırasıyla : Can, Kan, Van olsun.) diğer sütunların 1 – 3. satırlarına da doğum yeri, doğum tarihi, ana adı, baba adı vs. kimlik ve nüfus bilgilerini gireceğim.

A1 deki açılır kutuya farklı seçenekler eklemek istiyorum. Ã?rneğin; Ali’yi seçtiğimde Ali ile ilgili sütunlardaki verilerin 2. sayfada C1 satırından başlayarak sıralanmasını istiyorum. Veli’yi pas geçip Selami’yi seçtiğimde 2. sayfa D1 satırından itibaren sıralama yapmak istiyorum. Yine aynı şekilde satırlarda boşluk bırakmadan diğer işçiler olursa onların da verilerini sıralamak istiyorum.

Başka bir konu : 3. sayfada da yine Ali’yi seçtiğimde 1. sayfanın E1 indeki doğum yeri ile, yine 1. sayfanın H1 indeki baba adını sıralamak istiyorum. Böyle değişik seçeneklerle bu çalışmayı diğer sayfalar için de yapmak istiyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim.

Onursal Taştan

X

xlsx

Misafir
Sanırım en güzel yol Pivot TAble ile olur.(Anladıgım kadarıyla)
:hey:

X

xxrt

Misafir
Tam bir proğram istiyorsunuz anladığım kadarı ile.. :?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz.

Levent Bey.

Çok teşekkür ederim. İstediğim tam olarak buydu.