açılır liste kutusunun listelenmesi

arkadaşlar merhaba...benim bir problemim var, ben yapamadım ancak çözümünün de basit olduğunu düşünüyorum.

Bir açılır liste kutum var. Ancak ben bu kutunun içindeki değerlerin listelenmesini istiyorum.Ã?rneğin ilk harfi girdiğimde o harfle başlayan isimler listelenecek ve ben aşağı-yukarı hareket ederek seçimimi yapacağım.Yani liste kutusunun yanındaki aşağı oku kullanma gerekliliğini ortadan kaldırmak niyetim

Þimdiden teşekkür ederim.

Jale teşekkür ederim, çok güzel bir link...Ancak orada yapılan çalışmayı şu an kullanıyorum zaten...Beni istediğim açılır kutuya girildiğinde listenin açılması ve liste elemanları üzerinde mouse ile değil de aşağı yukarı oklarla gezip seçim yapabilmek. Yani açılır kutu denetiminin yanındaki ok işaretinin ya da f4 butonunu kullanmadan listenin açılmasını sağlamak...Bu konuda yardımcı olabilirsen sevinirim...İyi günler

yanlız bi sorun daha ortaya çıktı. Açılır kutuda dropdown' ı Got Focus ya da Enter olarak ayarladığımda sayfa açılır açılmaz dropdown özelliği aktifleşiyor. Benim istediğim sayfada liste açılmadan gezinebilmek ve açılır kutuya girildiğinde listeyi görebilmek. Acaba başka bir yöntemi olabilir mi...şimdiden teşekkürler.

önümde bir örnek olmdığı için kesin bir çözüm sunmak zor.
ancak sanırım form üzerindeki bir combo nun tab indexi 0 (sıfır) bu yüzden form açılır açılmaz o comboya focuslanıyor buda .Dropdown'u tetikliyor. combo olmayan bir kontrolün tabindex'ini sıfır yapın.

veya bir örnek gönderin.

yine olmadı...

beim combomun olduğu form ana formun üzerinde alt form olarak çalışıyor. indexi değiştirdim ancak ana form açıldığında hala alt formun combosunun dropdown ı ile birlikte açılıyor ve daha önceki kayıtlarda da bu durum sürüyor.

bir örnek mümkün mü?