Açılır Listede birkaç karakter girerek arama yapma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15/03/2018
Arkadaşlar ekteki dosyamda Cari Banka bilgileri olan bir sekme ve havale talimatların oluşturulacağı bir sekmem var. Sorum Talimat sekmesinde giden hesap hücresinde açılır listeden cariyi bir kaç karakter yazarak çağırmak çünkü binlerce cari var, diğer banka ve iban bilgileri kısmını düşeyara ile getirebiliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim ilginize.

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Hiç bir şey anlamadım.

Hangi sayfada hangi değerleri yazacaksınız ki aramayı hangi sayfada ve hangi sütunda yapacak.

Olayı herkesin bildiğini sanarak soru soruyorsunuz. Biraz da meramınızı Excelce anlatın ki dosyaya bakan kişi olayı anlasın.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-Türkçe
15/03/2018
Hiç bir şey anlamadım.

Hangi sayfada hangi değerleri yazacaksınız ki aramayı hangi sayfada ve hangi sütunda yapacak.

Olayı herkesin bildiğini sanarak soru soruyorsunuz. Biraz da meramınızı Excelce anlatın ki dosyaya bakan kişi olayı anlasın.
Necdet bey merhaba

B22 hücresi açılır liste (bilgileri cari sekmesinden alıyor) ve bu hücreye firmayı kolayca bulabilmek için bir kaç karakterini yazıp açılır listeyi tıkladığımda o yazdığım karakterlerle başlayan firmaları pencereye getirmek ve buradan seçim yapmak. E ve F sütunlarını zaten seçilen firmadan düşeyara ile getirebiliyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-Türkçe
15/03/2018