Açılır Listedeki Değere Göre Hücreye Veri Yazdırma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
İyi Günler,
Açılır listeden seçtiğim yıl,dönem ve sınıfa göre B4 hücresine örneğin "2013 YILI 1.DÖNEM 9-A SINIFI NOT ORTALAMASI" yazdırmak istiyorum. Bunun için nasıl bir formül kullanmak gerekli yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
meraba,
b4 hücresine kopyalayın
=B2& " YILI "&C2&" "&D2&" SINIFI NOT ORTALAMASI"

c6 hücresinede
=DÜŞEYARA(B6;$I$2:$J$6;2;YANLIŞ) formülünü kopyalayın.

Excel Vers. ve Dili
2007
dökümanı neden indiremiyoruz arkadaşlar ? onun içinde altın üyelik mi şart kusura bakmayın

mustafa1205

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 / 64 Bit - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2026
Evet. Siteye dosya ekleme ve de indirme altın üyelik kapsamına alındı. Bilginize....

Excel Vers. ve Dili
2007
ilginize çok teşekkür ederim mustafa bey, ancak keşke indirme işlemini en azından genel üyelere açsaydınız. Neticede burası bir paylaşım alanı, herkes birşeyler paylaşmak ister. velhasılı site sizin tabi ki biz sadece bir üyeyiz. saygılar.

mustafa1205

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 / 64 Bit - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2026
http://www.excel.web.tr/
Sitenin en üst tarafında site yöneticilerimiz bunun nedenini açıklamışlar. Yeni üyesiniz anlıyorum ancak siteye bakıldığında yaptığı işlev ve giderler göz ününe alındığında geç bile kalındığını düşünüyorum. İncelerseniz daha iyi anlayacağınızı ve hak vereceğinizi düşünüyorum. Bu arada bu işlem için yetki ve selahiyet site yöneticilerimizdedir. Bilginiz olsun.

Excel Vers. ve Dili
2007
Bu siteyi destekleyenler arasında olmak benim için de güzel bir şey, gerçekten ufkumuz açılıyor burada ALLAH (cc) razı olsun arkadaşlardan

Ama yine de en azından indirme bölümünün arkadaşlara açılması taraftarıyım. Yinede hayırlısı sitenin gelişmesi kendini geliştirmesi adına böyle adımları da desteklemek isteriz.

Teşekkür ederim mustafa bey;