ACİLL! hücreyi kolonlara bölüp matris formatına getirme

Excel Vers. ve Dili
Office 2000 Professional Türkçe- İngilizce
forumda pek araştırma yapmaya fırsatım yok acil yardıma ihtiyacım var benim istediğim şu;
data kodluyorum. örneğin 1500 girilmiş, benim 1500'ü 9 kolona 000001500 seklinde yazdırmam gerek yani önce len ile hücredeki değerin uzunluğuna bakacak 9 rakamlı değilse başına 9 rakama tamamlayacak kadar 0 atıp her bir kolon bir rakamı temsil edecek şekilde hücreyi bölecek.acelem olduğu için kafam şuan durdu...
yardımlarınızı bekliyorum yarına kadar bitirmem lazım

şimdiden teşekkürler

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ekteki dosyayı inceleyin.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
olmadı...macroyla yardımcı olabilir misiniz?

söylediğiniz şey sadece o satır için işe yarıyor 400 satırlık bir veride bununla ilgili döngüyü nasıl kurabilirim ve 9 yerine 3 ve ya 4 kolona böl gibi kolon sayısını ben belirleyebilir miyim?

Bu arada denediğiniz için teşekkür ederim eve gidince ben de üzerinde kafa patlatacağım ama aklıma şuan için hiç bir şey gelmiyor makroyla yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum projeyi iki gün önce teslim etmem gerekiyor çok acill

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın yurttaş gayet güzel yapmış, yalnız formülte $ işaretlerini yanlış yere koyduğu için - ki bu hatayı dalgınlıkla yapmıştır- formülleri düzeltip tekrar ekliyorum dosyayı.

Sayın yurttaşın dosyasında D2:L2 aralığını seçip formülü aşağıya doğru kopyalarsanız makroya gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
Teşekkürler...

Yardımından dolayı sayın yurttas'a ve necdet yeşertener'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...