Ad-Soyadı kolonlara ayırma

Aynı kolonda bulunan Ad-Soyadları Sheet2 'deki gibi Adı ve Soyadı ayrı kolonlara yazmak ve ortadaki " - " (tire)'yi ve hem solundaki hem de sağındaki tek space'lik iki karakteri de kaldırmak istiyorum, lütfen bunun için yardımcı bi makro gerekiyo ama bi türlü yapamadım :(

Son düzenleme:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu işelm için A sütununu seçin ve veri-metni sütunlara dönüştür-sınırlandırılmışı seçin ve ileri tuşunu tıklayın. Açılan pencerede "diğer" kutusunu işaretleyin ve kutuya "-" işaretini yazın. Son olarakta ileri ve son tuşlarına basarak işlemi tamamlayın.

Teşekkürler Leventm ama malesef tam olarak istediğim gibi olmuyor. Nedeni ise; hem ilk kolonun sonundaki tek boşluk(tek space'lik karakter) kalıyor, hem de ikinci kolonun başındaki tek space boşluk kalıyor :( Bunun için "Diğer" yazan yere "-" yerine " - " yazmayı denedim ama malesef sadece tek karakter kabul ettiğinden space karakterlerini belirtemedim, dolayısıyla istediğim şey tam olarak gerçekleşmedi :((

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu durumda şöyle yapabilirsiniz. Önce A sütununu tamamen seçin ve ctrl+f ile bul penceresini açın ve değiştir başlığını tıklayın. Bu pencerede aranan kutusuna " - " şeklinde iki boşluklu tire yazın. Yeni değer kısmınada "-" işaretini yazıp tamam butonuna basın. Daha sonra yukarıda verdiğim işlemleri uygulayabilirsiniz.

Çok teşekkür ettim Leventm, iyi çalışmalar...