ad tanımlamayı grafikte kullanma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
merhaba,

yazıdıgım formul iceren bir adı XY grafigimde kullanmak istiyorum.. grafik cizmede x degerlerine , x degerlerine tanımladıgım adı , y degerlerinede y'ye tanımladıgım adı = işaretinden sonra yazıyorum ama olmuyor.. Grafik çziminde ad tanımlamayı kullanırken neye dikkat etmeliyim?

Tesekkürler,

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
"=" kullanmadan denediniz mi ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
merhaba,

denedim ama malesef olmadı..
bir tane örnek dosya buldum ama dosyayıda anlamadım :((
dosyayı size gonderiyorum..belki siz daha iyi çözümlersiniz..
ayrıca dosyayı incelerseniz burada ad tanımlamada kullandıgı formul offset..offset'de formülün içinde counta kullanılmış,ama nedenini anlamadım..offset'de height kısmı icin counta kullanılmış? acıkcası ben bunuda anlamadım..offsetdeki height ve widht neyi ifade ediyor?
Yardımcı olursanız cok sevinirim..uğrasıyorum ama bi turlu anlamadım..bir yıgın dosya indirdim ama anlıyamadım..offsetin icinde height ve width icin counta kullanarak dinamik alan oluşturuyoz denilmiş, ama ne demek bu anlamadım?!
kafam cok karıstı :(
yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
offsetin icinde height ve width icin counta kullanarak dinamik alan oluşturuyoz denilmiş, ama ne demek bu anlamadım?!
Verilerinizin sayısı sabit değilse genelde böyle bir yola başvurulur. Dolayısıyla isim formüle bağlanmış. Sorunuza gelince; ben bir ad tanımladım ve bunu bir grafikte kaynak verisi olarak girdim çalıştı. (Dediğim gibi de "=" kullanmadan girdim.)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
tekrar merhaba,
yaptıgınızı bir dosyada yollarmısnız? ben = kullanmadıgım halde olmuyor.

tesekkürler,

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Eki inceleyin. Yalnız ben, 2007 siz, 2003 kullanıyorsunuz. Bu durum versiyon farkından dolayı da oluşmuş olabilir

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
merhaba,

burada oluşturdugunuz alan adını grafikte kullanmamışsınız?yada ben göremiyorum?
baska bir dosyayı incelerken ad tanımı yaptıgımızda grafikte degerler kısmına = dosyaadi.xls!alanadı yazdıgımda çalıştı..
tesekkür ederim..
kolay gelsin..