Ad yöneticisi ile tanımlanan tablolardan veri alma problemi

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 türkçe
Merhaba arkadaşlar.

iki ayrı excel dosyam var. bunlardan birinde veriler var ve tablo şeklinde biçimlenmiş durumda. diğer excel dosyasının ad yöneticisi ile veri excel dosyasındaki veri tablosunu adresledim ve düşeyara formülü ile gerekli verileri çektim. buraya kadar normal çalışıyor ancak veri tablosunu kapattığım zaman çektiğim veriler #basv hatasına dönüyor. veri dosyası çevrimdışı iken veri bağlantısını nasıl devam ettirebilirim?

normalde eğer tablo yerine aralık belirtirsem dosya kapalı iken de çalışıyor ancak veri sayfasındaki veriler sürekli artıyor ve adyöneticisinden verilerin aralığının süreli değiştirilemesi gerekiyor. sutundaki tüm verileri seçiyorum ancak o zaman da dosya boyutu çok büyüyor ve işlem hızı çok çok düşüyor.
önerileriniz için şimdiden teşekkükler

Excel Vers. ve Dili
office 2000'den bu yana ne varsa...
Merak ettim bende bir deneme yaptım.
Tablo şeklinde bir excel oluşturup ad tanımladım tabloya ve başka bir excel'e düşeyara ile bu verilerden bazılarını aldım. Dediğin gibi veri excelini kapattım ancak bende rakamlar yerinde duruyor.:???:

Tüm verileri seçerken C2:C1500 gibi formül yerine C:C şeklinde seçmeyi denemiş miydin acaba?

Excel Vers. ve Dili
excel 2013 türkçe
Merak ettim bende bir deneme yaptım.
Tablo şeklinde bir excel oluşturup ad tanımladım tabloya ve başka bir excel'e düşeyara ile bu verilerden bazılarını aldım. Dediğin gibi veri excelini kapattım ancak bende rakamlar yerinde duruyor.:???:

Tüm verileri seçerken C2:C1500 gibi formül yerine C:C şeklinde seçmeyi denemiş miydin acaba?
evet denedim. sıkıntı orada zaten c:c şeklinde seçince dosyanın boyutu çok fazla biçimde büyüyor ve işlem hızı çok yavaşlıyor. 500 kb lik dosya sadece bağlantıları yapınca 8 mb ye çıkıyor ve bunun gibi yapmam gereken birçok bağlantı var.

eğer veri excelindeki veriler tablo olarak tanımlanmışsa dosya boyutunda değişiklik olmuyor ancak çevrim dışı çalışma imkanı yok. bunun için bir çözümün var mıdır?