Adliye Savcı ve Katip yıllık nöbet listesi

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe İngilizce
2007 Türkçe
Arkadaşlar ben Zabıt Katibi olarak çalışmaktayım ve benden Savcılarımız ve Katiplerimiz için yıllık nöbet çizelgesi hazırlamam istendi. Daha önceden hazırlanan nöbet çizelgesine baktım ancak yıllar önce hazırlandığından http://www.excel.web.tr/f50/adalet-bakanlyoy-icin-nobet-listesi-lutfen-t22479.html adresindeki linkler ölü. ve benden istenilen şartlar hemen hemen aynı olmasına karşın bir kaç değişiklik gösteren şartlar var. Nöbet sistemi İç Nöbet ve Otopsi olarak 2 birime ayrılıyor. Buna göre;

Savcılar için:

1-Hafta içleri, özel işaretli günlerde ve adli tatilde bir kişiye nöbet yazılacak
2-Hafta sonları ve iki kişiye nöbet yazacak
3-Hafta sonu nöbetlerini eşitlemeden diğer bir kişiye hafta sonu nöbeti yazmayacak (Ahmet bir hafta sonu nöbeti tuttuysa, diğer kişilerin tümü birer hafta sonu nöbeti tutana kadar ahmete ikinci bir hafta sonu nöbeti yazmayacak), Yine aynı şekilde hafta ici nöbetleride
Nöbetler Adaletli dağıtılıcak ve rapor bölümünde, kac kişi ne kadar hafta ici ne kadar hafta sonu nöbet tutmmuş görülecek
4-Raporlu ve izinli kişilere nöbet denk geldiğinde, yanına bir işaret koyularak izinli yada raporlu olduğu icin nöbet sırası yine adaletli bir şekilde kayacak

Not: Adli tatil süresince tatilden faydalanacak savcılar haricinde görevde olan savcılar arasında dağılım yapılacaktır. Yani adli tatile çıkan savcılar seçildiğinde tatil tarihlerinde seçili olan savcılara nöbet ataması yapılmamalıdır.

Katipler İçin.
1- Hafta içleri, özel işaretli günlerde ve adli tatilde 2 Katibe nöbet yazılacak. ( 1 i İç Nöbet, 1 i Otopsi nöbetine)
2- Hafta sonları 3 Katip nöbetçi olacak (2 si iç nöbet, 1 i otopsi nöbetine)
3- Diğer şartlar katipler içinde geçerli olacak. Her katip eşit sayıda nöbet tutacak. hafta sonu ve hafta nöbet sayıları eşit olacak şekilde dağıtalacak.

Şimdiden teşekkür ederim.

-Güncellendi-

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe İngilizce
2007 Türkçe
Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek biri. Ya da nasıl olacağı konusunda yol gösterecek biri?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Gel de kaçma yani.

1. Çözümü siz sunmalısınızki ve excel tarafı için yardım isteyebilirsiniz.

2. Verileriniz çok eksik, Kaç eleman var, kaç günlük / haftalık / aylık nöbet listesi istiyorsunuz vs vs vs

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe İngilizce
2007 Türkçe
Merhaba,

Gel de kaçma yani.

1. Çözümü siz sunmalısınızki ve excel tarafı için yardım isteyebilirsiniz.

2. Verileriniz çok eksik, Kaç eleman var, kaç günlük / haftalık / aylık nöbet listesi istiyorsunuz vs vs vs
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. eksik bilgileri elimden geldiğince tamamlamaya çalışayım.

!* Aslında benim de kilitlendiğim noktalardan birisi bu konu.

40 savcı 42 katip var.

her savcı nın hafta sonu ve hafta içi tuttukları nöbet sayısı eşit olacak ( katipler içinde aynısı geçerli)

hafta içerisinde, resmi ve dini bayramlarda 1 savcı, 2 katip görevli olacak.

hafta sonu 2 savcı, 3 katip görevlendirilmeli

1 yıllık nöbet çizelgesi isteniyor.*

20 temmuz-2 eylül tarihleri arası adli tatil. bu tarihler arasında adli tatile ayrılan savcılara nöbet yazılamayacağı için geri kalan savcılar arasında dağılım yapılmalı. ( Adli tatile gidecek ve kalacak savcılar listesi 2013 yılı ocak-şubat aylarında kesinleşeceği için tatil sürecinde kaç savcı görevli olacağı konusunda net rakam veremiyorum)

http://www.mersin.adalet.gov.tr/nobet.html ( burada üstte yer alan liste savcılara, altta ki liste katiplere ait.)

buradaki adreste ağustos ayı için hazırlanmış nöbet listesi mevcut. aylık çizelgeler halinde 1 yıllık nöbet listesi isteniyor. yukarıda linkte mevcut liste gibi. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2000 Türkçe
Ev:Excel xp Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11.06.2022
Excel Vers. ve Dili
2003
bu çok esnek bir durum. excel ile yapsan bile, nöbet değişimi olacaktır. yerine tutma olacaktır vb. sıra bozuldugu anda da bütün yıl boyunca excelin verdiği veriyi kullanmana imkan kalmayacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe İngilizce
2007 Türkçe
unur yardımın teşekkür ederim. linkteki eklentiler açılmadığı için inceleyemedim yarın bir de büroda açmayı deneyeceğim.

KURBA alternatif olarak ne önerirsiniz?

Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2000 Türkçe
Ev:Excel xp Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11.06.2022
Gel.gaçma linklerdeki dosyalara bakmamıştım kusura bakma.Dosyaların üstünden zaman geçtiği için inmiyor galiba.O zamandan kalma dosyayı ekliyorum inceleyin eğer geliştirebilirseniz ve paylaşırsanız sevinirim.Bu sizin için bir temel ollabilir.

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Bir fikir vermesi amacı ile birşeyler yapmaya çalıştım.

işlem akışı
1-data sayfasında A sutünuna sıra numarası yazılması
2-data sayfasında B sutünuna personelin adı soyadı yazılması
3-data sayfasındaki Karıştır komut düğmesine tıklanması
4-data sayfasındaki I1,J1 hücrelerine başlangıç tarih ve bitiş tarihlerinin yazılması
5-data sayfasındaki G ve H hücrelerine E hücresindeki isime ait izinin başlangıç ve bitiş tarihlerinin yazılması
6-data sayfasındaki takvimi aktar düğmesine tıklanması
7-data sayfasındaki K sutunundaki dini tatil günleri ve adli tatil günleri kontrol edilmesi yani dini günler
8-data sayfasındaki nöbet günlerini oluştur düğmesine tıklanması

9-rapor sayfasındaki isime göre nöbet listesi çıkar düğmesine tıklanması ve buradaki inbox nesnesine aranan kişiye ait isim yazılması

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Buda farklı bir uygulama

işlem akışı
1-veri sayfasında A sutünuna sıra numarası yazılması
2-veri sayfasında B sutünuna personelin adı soyadı yazılması
3-veri sayfasındaki D ve E hücrelerine B hücresindeki isime ait izinin başlangıç ve bitiş tarihlerinin yazılması
4-data sayfasındaki verileri getir düğmesine tıklanması
5-data sayfasındaki Karıştır komut düğmesine tıklanması (birden fazla tıklanabilir)
6-data sayfasındaki G1,H1 hücrelerine başlangıç tarih ve bitiş tarihlerinin yazılması (haftalık,aylık,yıllık olabilir örnek uygulama bir takvim yılı olarak alınmıştır.)
7-data sayfasındaki takvimi aktar düğmesine tıklanması
8-data sayfasındaki K sutunundaki dini tatil günleri ve adli tatil günleri kontrol edilmesi yani dini günler
9-data sayfasındaki nöbet günlerini oluştur düğmesine tıklanması
10-rapor sayfasındaki isime göre nöbet listesi çıkar düğmesine tıklanması ve buradaki inbox nesnesine aranan kişiye ait isim yazılması

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013
saol

çok teşekkürler