Adres mektup birleştirme veri sırası tutarsızlığı

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR ve Office 2021 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31.12.2018
Ekteki Excel dosyasında Data sayfasındaki verileri , yine ekte gönderdiğim Word dosyasında oluşturduğum şablona her sayfada 5 adet veri olacak şekilde ilgili şablona doldurmak istiyorum. Ama Word de adres mektup birleştirme fonksiyonunda veri sırası kurallardan "sonraki kayıt" kuralını eklememe rağmen tutarsız çalışıyor. Bazen bir veri önce, bazen bir veri sonra gelme durumu gibi. Nasıl düzenleyebilirim.

Dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba,
"Sonraki kayıt/Next Record" kuralı çoklu satır özelliği ya tek hücre içinde çalışıyor yada satırları esas alıyor. Sütunları değil. Bir kayıda ait tüm hücreler yatayda olmalı. Yani şablonunuzu yatay olarak dizayn ederseniz her kayıt bir satırda olacağı için "sonraki kayıt" sıralama problemi yaşamazsınız. Yada mektup-etiket özelliği ile değil de excelde hazırlanmış başka makro destekli çözümlere yönelmelisiniz.
Ben sizin şablonunuzu örnek olması açısından yataya değiştirerek ekliyorum. Tabi benim yaptığım dizayn çok kötü oldu. İnce ayarlaması size ait.

Örnek yatay şablon

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR ve Office 2021 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31.12.2018
Merhaba @necati,
Bilgi için çok teşekkürler. Ama bu tür detayları deneme - yanılma yolu ile bulmak inanın çok zor. Çünkü tamamen bilgiye dayalı ve arama motorlarında bu konu ile ilgili Excel.web.tr ve benzeri siteler bu konuda kullanıcılara gerçekten çok faydalı. Bahsettiğiniz detaya ("Sonraki kayıt/Next Record" kuralı çoklu satır özelliği ya tek hücre içinde çalışıyor yada satırları esas alıyor. Sütunları değil. Bir kayıta ait tüm hücreler yatayda olmalı.") dikkat ederek , şablonu yeniden tasarladım ve istediğim sonucu elde ettim.
Ayrıca Excel ile makro yardımı ile bu konu ile ilgili nasıl bir çözüm üretebilirim.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Sitede daha önce paylaşımlar yapılmıştı. "klasör sırtlık" veya "klasör yazısı" gibi arayınca çeşitli linkler geliyor.
Sizin son yatay şablonunuzu buraya ekleyebilirseniz ben de güzel yapılmış bir örnek olarak arşivime almak isterim.