adres mektup birleştirmede resim ekleyebilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar bu sene 1.sınıfları aldım sürekli isim yazmak zor geliyor adres mektup birleştirmede isimlerinin yanına resim eklesem çok rahat edecem yapabilir miyim?şimdiden çok teşekkür ederim.

arkadaşlar sınıf listesini ekledim bakarsanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
1- Word dosyasının bulunduğu klasörde resimler adında bir klasör oluşturun.
2- Resim dosyalarının adını öğrenci adı ile aynı yapın. NEHİR GÖK.JPG gibi
3- Herhangi bir makro oluşturun bunu yaparken de bir kısa yol oluşturun.
4- Aşağıdaki kodu bu makronun içine yapıştırın.
5- Resmi imleç in bulunduğu yere yapıştıracaktır.
Kod:
 ActiveDocument.MailMerge.DataSource.ActiveRecord = wdNextRecord
    If ActiveDocument.InlineShapes.Count <> 0 Then
ActiveDocument.InlineShapes(1).Delete
End If
adi = ActiveDocument.Tables(1).Cell(1, 1)
adi = Mid(adi, 1, Len(adi) - 2) & ".JPG"
yol = ActiveDocument.Path & "\resimler\" & adi
   Selection.InlineShapes.AddPicture FileName:= _
        yol, LinkToFile:
Not: Resim bulamazsa hataya düşer tüm öğrencilerin resimleri olmalıdır.
yeni öğrenci getirtmek için yukarıda oluşturduğunuz kısa yol tuşunu kullanın.

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2010
hocam kod hata veriyor. resimler olduğu hale
yapıştırdığızda son kısım (selection) kırmızı yanıyor.

Kodların en altına aşağıdaki kodu ekleyerek deneyin. O satırı unutmuşum.
Kod:
  SaveWithDocument:=True

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar resimlere isimleri yazdım word dosyası da resimlerde accesteki isim listeside ektedir yardımcı olursanız çok çok memnun olurum.Okulun ismin yazılı olduğu yerin yanına resim ekleme şansımız olursa çok iyi olur.ben çok acemiyim anlamadım yapamadımsizi uğraştırdığım için de ayrıca özür dilerim hakkınızı helal edin hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Sn msconfig
Veri tabanınız Accesste olduğu halde niye Word de Adres Mektup birleştirme ile anlayamadım ama makro ile bir çözüm gönderdim. Siz yukardaki mesajda belirttiğim şekilde Resim Dosya adlarını acress teki liste ile aynılaştırmadığınız ve resimler klasörü oluşturup oraya taşımadığınız için çalışmıyor.
Word ile yapmakta özel bir amacınız yoksa ekte değiştirilmiş Access dosyanız var
1- Resim dosyalarınız, jpg uzantılı bu uzantıyı bmp olarak değiştirdim. Bundan sonra yeni resim eklerseniz uzantısını değiştirin.
2- Access açılınca bir form açılacak.
3- Ben bazı resimleri ekledim.
4- Kayıtlı olup da resimleri eklenmeyenler için;
a) Boş Resim imajının üstünde sağ tıklayın çıkan listede "Nesne Ekle" yi tıklayın.
b) Yine Çıkan iletişim kutusunda "Dosyadan Oluştur" u işaretleyip "Bitmap Image" yi tıklayın.
c) "Gözat" ı tıklayıp ilgili öğrencinin resmini seçin.
5- Yeni öğrencileride bu forumdan ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

ÖNEMLİ
Resimler yukardaki belirttiğim gibi eklenince Access dosyasına gömülüyor. Ayrıca resimlerin bulunduğu klasöre de gerek kalmıyor. Sonradan fark eetim.

Excel Vers. ve Dili
2003
hocam ne kadar çok teşekkür etsem azdır hakkınızı helal edin ben accessten pek anlamıyorum ben özellikle şunu istedim 1.sınıfı okuttuğum için sürekli öğrenci isimleri yazmak zor oluyor 40 öğrencim var her fotokopiye isim yazıyorum evden ödevleri çıkarınca fotokopinin yanında (sağ üst köşesinde otomotik öğrencinin fotoğrafı çıksın)istemiştim.bunu sadece ben değil benim gibi nice 1.sınıf öğretmenleri var.daha önce gönderdiğim word dosyasının sağ üst köşesinde resimleri nasıl ekleyebileceğimi öğretirseniz çok çok memnun olurum.Sizi uğraştırmak istemezdim ayrıca da özür dilerim.tam olarak ne demek istediğimi bir resimde göstermeye çalışayım.

Ekli dosyalar

Sn msconfig
Önceki sayfadaki;
7. nolu mesaj ekindeki örneği kullanın
4 nolu mesajdaki belirttiğim resim dosya isimlerini Access teki liste ile aynılaştırın ve bu dosyaları resimler klasörü oluşturup onun içine taşıyın.