Akaryakıt İstasyonu için program türü bi çalışma

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007 TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-06-2020
arkadaşlar akaryakıt istasyonu için bi çalışma yaptım. ancak VBA ile ilgili bilgim olmadığı için bazı yerlerde takıldım. sadece formül kullanarak bi sayfa yaptım. şimdi burada eksik olarak hissettiğim konuları sıraylar anlatayım. sizlerin yardımını bekliyorum iyi çalışmalar.

1- sayfada VERESİYE LİSTESİ başlığı altında bulunan hücrelerde kenarda ok simgesi ile açılan, İKİNCİ SAYFADA BULUNAN isimlerin bulunduğu bir alan açılacak ve ordan birisini seçeceğiz. sonra alttaki hücreye geçip tekrar açtığımızda başka bir isim daha seçeceğizz. yani isimleri tek tek elle girmek yerine bi listeden seçmek istiyoruz. (( mümkün müdür değil midir. ))

2- Veresiye listesi bölümünde yazdığımız bilgileri örnek : Sadri ATLI - 30 gibi. SADRİ ATLI adına açılmış bir sayfada VERESİYE takibi .. ödediğinde TAHSİLAT bölümünde yazıldığında veresiye sinden düşülmesi .. Eğer bu isme ait sayfa açılmamış ise daha önce yeni bir sayfa açması bu isimle.

bu işlemler mümkün müdür acaba ?? excel biliyorum .. kullanıyorum.. her türlü formülü yaparım ama VBA da hiç bilgim yok. şimdiden teşekkürler.

başka bi arkadaşımızın işine de yarar ise sevinirim.. geliştirilebilirse çok muazzam bir program olur.

koruma şifresi : 258852

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
çok güzel bir paylaşım umarım işin ehli birileri çıkarda dahada geliştirir çok teşekkür ederim bana şu haliyle bile lazım olacak umarım

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe iş
2007 Türkçe ev
Üzerinde biraz değişiklik yaptım. Pompacı isimlerini listeden seçebiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

Excelmy

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010 - TÜRKÇE
Sayın SadriATLI
Paylaşımınız için teşekkürler.

Bende forumda bir üye arkadaşımızın talebi üzerine hazırlamış olduğum dosyayı ekliyorum.
Kullanıcı : petrol
Şifre : 123

Saygılarımla

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXEL 2003
19.03.2018
merhaba

programınızı indirerek denedim fakat yazıcı çıktısı almak isteyince runtime '6' hatası veriyor.ancak çok güzel bir paylaşım.iş yerimizde kantarla ilgili bir işlem yapmıyoruz fakat fiyat girişini mecburi tutuyor.paylasımınız için cok tsk

Excel Vers. ve Dili
EXEL 2003
19.03.2018
dediğiniz işlemi ne yazık ki yapamadım. Neyse size istasyonda kullandıgımız hesap cetvelinin bir örnegi gondermek istiyorum biraz geliştirme cabası içerisindeym fakat ancak bu hale kadar getirebildim. mail yoluya size gondercegım. yardımcı olursanız sevirim.
ufak bir acıklamasını yapayım. her sabah pompalardan gerekli değerler alınıyor.bizde iki adet gorevli var vardiyede. herbirinin hesabı ayrı tutularak toplanıyor.ayrıca depoda kalan yakıt miktarını ve satılan değerleri yapmış oldugumuz dosya verebiliyor kısacası geliştirebilirmiyiz. bu konuda fazla bilgim yok

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın SadriATLI
Paylaşımınız için teşekkürler.

Bende forumda bir üye arkadaşımızın talebi üzerine hazırlamış olduğum dosyayı ekliyorum.
Kullanıcı : petrol
Şifre : 123

Saygılarımla
Bu programın parametrelerini değiştirebileceğimiz menüye nasıl girebiliriz acaba ?

Excel Vers. ve Dili
2013
Merhaba Arkadaşlar.

yaptığınız tablolar ve program cok başarılı görünüyor ancak size tüm işlemleri daha kolay yapan ve aradığınız herşeyi bulabileceğiniz akaryakıt yönetim programı paylaşıyorum.

Zentek Yazılım

Program ücretli ancak firma ile görüştüğünüzde demo kurulumu icin yanınıza gelip ücretsiz kurup eğitim veriyorlar. Ben istasyonumdaki veresiye fişlerimi otomatik getirttiriyorum artık elle girmiyorum geri kalan tüm işlemlerimi program otomasyon cihazından çekip muhasebeleştiriyor.

isterseniz iletişim kurun firma ile www.zentekyazilim.com adresinden ulaşabilirsiniz.

iyi forumlar

Excel Vers. ve Dili
8 tr
Merhaba arkadaşlar..
Birçok akaryakıt istasyonu programı denediniz hiçbirinden verim alamadınız diye düşünüyorum. Ya program tüm ihtiyaçlara cevap veremedi, yada teknik destekleri zayıf kaldı.

Sizlere Petworks programından bahsetmek istiyorum . Profesyonel bir ekip çalışması ile hazırlandı, çok beğeneceksiniz. Hem marketinizde, hem ön muhasebe işlemlerinde sorunsuz bir şekilde kullanacağınızdan eminim.
Özellikle TL ve Litre takibi yapan istasyonlar..
İsterseniz bir deneyin. Remzi 34'un dediği gibi bu yazılımda ucretli. Hatta sektörün en pahalı yazılımı Petworks. Neden pahalı oldugunu merak edenler,

www.atiyazilim.com adresinden ürünü bir incelesinler derim.

Tüm kullanıcılara saygılar, bol kazançlı günler.