AKILLI SÜTÜNLAR

Slm Arkadaşlar gerçekten bu site çok yararlı yapanların eline sağlık.
ben ARA butonundan yaptığım aramada bulamadım.

Ben excelde fatura ve ayniyat düzenliyorum. mesale a1 sütünuna a2 ye a3 de devamlı firma isimleri yazıyorum. acaba excel bu sütüna devamlı yazdığım firma isimlerini hafızada tutabilyormu (Yani yanıma bir ikon koysam ve devamlı yeni kayıtları kendi kayıt etse)
sonra bu firmaların adreslerini başka bir sütuna yazmam gerekiyor firma adreslerinide bu sütüna firma adını yazdığımda otomatikman getirebilirmi.

böyle birşey varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim. ilginize şimdiden kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
evet bunlar mümkün ancak
sizim önce bir sayfa oluşturup onu gönderminiz derekli
böylece daha fazla yardımcı olabiliriz.

örneğin firma ismi yazılınca firmaya ait bilgiler gelebilir..
söylediğiniz konu bir noktay aodaklı olmadığı için dosyayı göndermelisiniz.

ancak bu konularla ilgili birçok ernek mevcut forumda...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
1. satıra şirket isimi yaazıldığında ilgili yere şirket adını ve adresini atıyor,

istediğiniz diğer işlemleri buna bakarak yapabilir siniz..

Þirket isimleri listeleme

SELAM arkadaşlar göndermiş olduğum dosyada A şirketi B Þirketi ve diğer şirket isimlerini ben her defasında yazıyorum ve her defasındada farklı şirketler oluyor yani çalıştığım 100-150 kadar şirket var ben bunları bir yere yazsam ve excel buraya yazı ile yazarken anımsasa olmazmı? yani aşağıya doğru bir liste yapsa A'dan Z'ye doğru bende ok tuşu ile üzerine gelip listelesem ve yeni bir şirket eklediğimdede var olan listenin altına kayıt yapsa. acaba yaparmı. yardımcı olursanız çok sevinirim. kolay gelsin.

cdy

arkadaşlar rica etsem birisi bana ---odt--- uzantılı bir dosyayı nasıl açabileceğimi yazar mı? lütfeenn çok acil... :? :cry: