aktar makrosu

Merhaba,
Makro ile tabloları aktarıyorum.Aynı tabloyu çağırıp farklı isimde üzerinde değişiklik yaparak tekrar aktarabiliyorum. Ancak aynı isimde üzerinde değişiklik yapıp tekrar aktaramıyorum.
MGIRIS sayfasında verileri girip mevcuT ve projeli seçenekleri ile ayrı ayrı MEVMAL VE PMALİYET sayfalarına aktarıyorum. ancak aktardığım veriyi geri çağırıp üzerinde değişiklik yaptığımda yeniden aynı isimde MEVMAL VE PMALİYET sayfasına aktarmak istiyorum bu konuda yardım edebilirmisiniz.
İkinci olarak MEVMAL VE PMALİYET sayfalarında verilerin çıktısını alabilmek için nasıl bir makro hazırlana bilir.(ürün tablosu sayısı her seferinde değişiyor.)
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. Ahmet Tunalı,
Beni yanlış anlamamanızı umarak dosyanız ile ilgili bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum. Bu kadar emek verdikten sonra hoşunuza gitmeyebilir ama dosyada makro kullanmanın amacı olmalı. Sizin tablonuz ve formülleriniz sabit bir şekilde tabloyu dolduruyorsunuz ve aynı şekilde diğer iki sayfaya yapıştırıyorsunuz tablonuzu. Peki bu size 50- 100 tane ayrı sayfada aynı tabloları yapmaktan fazla ne kazandırır. Bir görüntü veya formülde değişiklik yapmaya kalksanız bu hali ile çok çok zor. Her tabloyu ayrı sheette yapsanız ve bir anasayfadan her sheete link verseniz çok daha kullanışlı olur.

Makroyu ise diyelimki tablonuzun görüntüsünde , kullandığınız formüllerde değişiklik olabilir diye düşünüyorsunuz. Bu durumda bir veritabanı oluşturup sadece verileri(formülleri, başlıkları vs değil) alt alta tutmanız ve gerektiğinde veritabanından bir satırı anasayfadaki tablonuza taşıtmanız faydalı.

Ayrıca bu hali ile geliştirdiğinizde sonunda 50-60 tablodan sonra dosyanın hacmide başınıza problem olmaya başlayacaktır.

:(

Sayın Danersin,
Size katılıyorum. dosya sayım iki şitte en fazla 35 olur genel olarak 20-30 olur.
ayrıca bu aktardığım verileri 4 ayrı sayfayada aktarıyorum. sieze gönderdiğim örnekte bu yoktu.
Makro ile çalışmaya yeni başladım deneme yanılma yolu ve sizin web sayfanızla bilgimi artırıyorum. veritabanı nasıl oluşturabilirim?,
Her tabloyu ayrı sheette yapsanız ve bir anasayfadan her sheete link verseniz çok daha kullanışlı olur diyorsunuz bununla ilgili bir örnek verebilirmisiniz.
Teşekkürler Saygılar
Ahmet Tuanlı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Veritabanından kastım örneğin bir kişi ile ilgili bilgiler

ADI SOYADI YAÞI EÐİTİM

Bu sütunların alt alta doldurulması. Ama bu bilgiler alt alta değilde her biri alakasız satır ve sütunlara dağılmış ise yine kod yazmak mümkün ama excel'in pek çok aracından faydalanmaktan vazgeçmiş oluyoruz. (data filter, sort, pivot table, subtotals vs hepsi boşa)

Benim dediğim basit birşeydi. Ekteki örneğe bakın. Herhangi bir sayfada sağ tıklayın.

Sizin önerinizde işimi kolaylaştırır ancak sayfa üzerinde çift tıklayıp işleme devam edince Þablon 2 adıyla sayfaya aktarıyor ayrıca Run time 13 hata kodu veriyor
Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
commandbutton2'de listbox bir isim seçili ise çalışacak şekilde değişiklik yapabilirsiniz.

[vb:1:35c935c0f5]Private Sub CommandButton2_Click()
If ListBox1.ListIndex > -1 Then
Sheets("Sablon").Copy after:=Sheets(Sheets.Count)
ActiveSheet.Name = ListBox1.Value
Unload Me
End If
End Sub[/vb:1:35c935c0f5]

ahmet tunalı' Alıntı:
hatayı buldum.
Þimdilik işlemlerime devam ediyorum.
Tekrar Teşekkür ve saygılarımla
Ahmet Tunalı
Sayın danersin,
Þablon ile ilgili bir sorum olacak
örnek şablonda aktarma işlemi sayfanın tamamını aktarıyor.
sorum şöyle şablonda b6:p49 arasını aktarması için nasıl bir kod yazabilirim.
Range("b5:p53").Select
Selection.Copy
kodunueklemeye çalıştım başrılı olmadı.
ikinci bir sorum şablon aktarılırken p50 deki değeri done içerisinde örneğin t1 t2 t3... e aktarabilirmiyiz.
Teşkkürler
Ahmet Tunalı