Aktarılan Verilerin Arasındaki Boşluk

merhaba arkadaşlar.
ikinci sayfada işaretlediğim bilgilerin üçüncü sayfaya sırası bozulmadan listelensin istiyorum ama yapamıyorum.

göz atmak isteyenler için dosyamı ekte gönderdim.

ikinci sayfada aralıklarla işaretlediğim kutucuklara ait bilgiler üçüncü sayfaya aktarılıyor. ancak doğal olarak aralarda boşluklar kalıyor.
bu boşlukları her satırın karşısındaki bilgilerin bütünlüğü bozulmadan nasıl yapabilirim.
şimdiden teşekkürler.

Edit xxrt:"yardımcı olurmusunuz?" Konu Başlığı "Aktarılan Verilerin Arasındaki Boşluk" Olarak Değiştirilmiştir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
İstediğinizden belki biraz farklı ama modüle1'e aşağıdaki makroyu ekleseniz ve tekgir sayfasında tüm işaretlemeleri yaptıktan sonra
tekliflistele() makrosunu çalıştırsanız, işiniz görülür gibi..

Kod:
Sub tekliflistele()

Application.ScreenUpdating = False
Application.CutCopyMode = True
Worksheets("teklif").Range("b6,j2000").ClearContents
j = 6
For i = 6 To 2000
If Worksheets("tekgir").Cells(i, 4) = True Then
Worksheets("teklif").Cells(j, 2) = Worksheets("tekgir").Cells(i, 2)
Worksheets("teklif").Cells(j, 3) = Worksheets("tekgir").Cells(i, 3)
Worksheets("tekgir").Range(Cells(i, 7), Cells(i, 13)).Copy
Worksheets("teklif").Cells(j, 4).PasteSpecial
j = j + 1
End If
Next i
Application.CutCopyMode = False
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

arkadaşım öncelikle teşekkür ederim
yazdığınız makroyu sayfa üzerinde uyguladım
evet aktardı ve sıraladı.
ancak şöyle de bir sorun oluyor
listeden işareti kaldırılanlar veya sonradan işaretlenenler oluğunda liste güncellenmiyor.
ayrıca seçilenler listelendikten sonra evet sıralanıyor ancak sayfanın altlarında hala seçili olanların bilgileri dağınık bir şekilde kalmış oluyor
yani sayfanın üstünde sıralı liste alt taraflarında dağınık aynı liste oluyor.
ilgilenmek istersiniz belki diye :) bilgi vermek istedim.
kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn efe,
Sanırım kodları sayfa'nın modülüne yerleştirdiniz, "modüle1"'e yerleştirirseniz doğru çalışacaktır. (gönderdiğiniz excel dosyasında hali hazırda bir modül eklenmiş olduğu için bildiğinizi varsaydım)

Güncellenmesi için tekgir sayfasındaki işlemlerinizden sonra makroyu her sefer tekrar çalıştırmalısınız.. koddaki Worksheets("teklif").Range("b6,j2000").ClearContents satırı teklif sayfanızdaki 2000 satırı silip yeniden yapar aynı işlemi...
Her sefer kodu tekrar çalıştırmak zor geliyorsa tüm check box'lara aynı makroyu atayabilirsiniz ama buda baya uzun iş(bir seferlikte olsa)

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Selam,
ekte alternatif bir çalışma var.
(Makro yok. Sadece formül ve fonksiyon kullandım)
Umarım istediğinizi karşılar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. Efe

111. satıra kadar check box'ların hücre referansları doğru, ancak sonrasında tüm check box'lar d6 hücresine refere ediyor. Bunu düzeltirseniz Hüseyin beyinde ve benim verdiğim her iki yöntemde doğru çalışacaktır.

Hüseyin'e
dosya üzerinde yaptığınız düzenlemeler için teşekkür ederim.
çalışıyor. inşallah sorun çıkarmayacak.
bu dosyaya birkaç özellik daha ekleyeceğim ileride. umarım onlar için de yardımcı olursunuz.
danersin ile birlikte her ikinizin de emeğine sağlık
tekrar teşekkür ederim.

devam

Danersin'e
evet 100 hücreden sonra falan başvuru hataları var. onları özellikle düzeltmemiştim. işte listeleme olayını yapamayınca onlarla bari boşu boşuna uğraşmayım dedim.
o hatalı kısımları sildim. kusura bakmayın o modül olaylarını falan pek bilmediğim için yanlış yere kaydetmişim. sizin tarif ettiğiniz yere modül1 e kaydettim. sıralıyor ancak dediğim gibi hala güncelleştirme olayı olmuyor. bakmak istersiniz belki diye dosyayı ekledim.
ilginiz için tekrar teşekkür ederim. zahmet verdim size. dosyaya bir bakarsanız sevinirim.