Aktarma

Sorun1:

Kayıtlarını tuttuğum personelin atama vb.nedenlerle ayrılması halinde bilgilerini (daha sonra ulaşmak üzere) başka bir tabloya, form üzerinden nasıl aktarabilirim.Nasıl bir kod kullanmam gerekir ?

Sorun2:

MDE dosyasına çevirdiğim Access dosyasını, Uygulama dosyasına tekrar nasıl çevirebilirim.

Sevgili Ã?mer bey;

Göndermiş olduğunuz örnek çok güzel ama hazırladığım proğrama uyduramadım.
Þöyleki;

Bir kişiye ait TC Kimlik numarası ile ilişkilendirilmiş yüzlerce kayıt var.
Kaydırma çubukları ile o anda görünür olan personelin tüm bilgilerini
Access'in klasik sil komutu ile silebiliyorum.

Benim bulmayı ümit ettiğim sey ise; farklı bir sil düğmesi ile atama,ayrılma vb.nedenlerle ayrılan personelin kaydını ana listeden silip gidenler tablosuna kayıt etmek.

Aslında göndermiş olduğunuz örnekte bu işlemi yapıyor ama kod bölümünde hangi bölüm varsa o bölümü aktarıyor.Yeni alanları koda eklemek istedim ama başarılı olamadım.Umarım anlatabilmişimdir.

Yeni örnekler gönderirseniz memnun olurum.

Ã?mer Bey;

Verdiğiniz örnek doğrultusunda ilişkili bütün kayıtları kod'a ekleyerek istediğimi elde ettim. Çok teşekkürler.

Evet Yine ben....

İşlemi yaptım ama gel görki bilgilerini aktardığım personelin bütün bağlantılarını yani rapor ve sorgularını, aktardığım tabloya göre yeniden düzenlemem gerekiyor.Bu da her rapor ve sorgudan iki tane yapılmasını gerektiriyor.

Bana farklı bir yapı,düşünce lazım derken atanan personelin kaydını farklı bir tabloya aktarmak yerine aynı tabloya bir sütun oluşturup ayrılan personele bir şerh düşmek (Evet/Hayır,0/1) ve verileri buna göre çağırmak.

Düşünceyi kısmen hayata geçirdim ama ne kadar sağlıklı bilemiyorum.

Þu anki sorun ise ayrılan personeli ana formda görmemek için uyguladığım filtreyi proğram açıldığında otomatik uygulamak.Yani şu anda görevde olanları görmek için oluşturduğum filtreyi her seferinde ben çalıştırmayım.Proğram çalıştığında otomatik uygulansın.

Yardım eder misiniz ? :hey: