aktif filtremele

aşagıdaki gibi Microsoft Forms 2.0 texboxunu kullanarak süzme yapıyorum yanlız bu süzmede sadece o sutunu süzebiliyorum benim istediğim aynı süzme işleminde mesela aynı plakanın kac kısımlı işi kac teslimat işlemini bir kerede süzmesini yapmak suan formulle plakayı süzdükden sonra diğer sutuna gectiğimde plakayı iptal edip teslimatı sadece süzüyor nasıl bir kod yazmalıyım teşekkürler

Private Sub TextBox1_Updated(Code As Integer)
Dim txtSearchString As Variant
Dim strSQL As String
txtSearchString = Me.TextBox1
If Not IsNull(Me.TextBox1) Then
strSQL = "SELECT [TAKIP].[PLAKA],[TAKIP].[TESLIMAT],[TAKIP].[KISIM FROM [TAKIP] "
strSQL = strSQL & "WHERE (([TAKIP].[PLAKA]) Like '" & txtSearchString & "*') "
End If
Me!Listemkn.RowSource = strSQL
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

sitede ara benim koyduğum birebir yapımını tarif ettiğim senin istediğin örnekler var bu kullandığın kod da bana ait ve bunu sadece ben tekli listelerde kullanıyorum çoklu arama ve kriter aramalarının nasıl yapılacağını aŞAMA aşama anlattım

kusura bakmayın gülsüm hanım aramıştım dediğiniz icin bi daha arama yaptırdım ama bulamadım
lütfen linkini ekliyebilirmisiniz

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

SELECT [2007].[NO], [2007].TARİH, [2007].[GELDİĞİ YER], [2007].[DESİMAL NO], [2007].SAYI, [2007].KONU, [2007].[CEVAP NO]
FROM 2007
GROUP BY [2007].[NO], [2007].TARİH, [2007].[GELDİĞİ YER], [2007].[DESİMAL NO], [2007].SAYI, [2007].KONU, [2007].[CEVAP NO]
HAVING ((([2007].TARİH) Like "*" & Forms!gelenevrakarsiv!txtSearchString2 & "*")) Or ((([2007].[GELDİĞİ YER]) Like "*" & Forms!gelenevrakarsiv!txtSearchString2 & "*")) Or ((([2007].[DESİMAL NO]) Like "*" & Forms!gelenevrakarsiv!txtSearchString2 & "*")) Or ((([2007].SAYI) Like "*" & Forms!gelenevrakarsiv!txtSearchString2 & "*")) Or ((([2007].KONU) Like "*" & Forms!gelenevrakarsiv!txtSearchString2 & "*"));

Private Sub txtSearchString2_Change()
Me!Liste14.Requery
End Sub

bunda ben sorgudaki her alana aynı textbox ı kullandım ondan kutuya ne yazarsam yazayım onu bütün alanlarda arıyor yani ben al yazdığımda bütün alanları arayıp al geçen bütün kayıtları getiriyor fakat sen ben bunları bir açılan kutu olarak düzenleyecem ve açılan kutudan seçtiğimde aynı excell gibi dielim birinci kutudan ankara seçtim liste kutusuna ankaralar gelecek ikinci kutudan mamak seçtim o zamanda hem ankara hemde mamak olanlar gelecek tarih alanından da şu tarih ile bu tarih arası olacak diyorsan o zaman her stun için bir açılan kutu koycan ayrıca taih aralığı içinde 2 adet metin kutusu koyacan baştar ve bit tar olacak işte bu metin kutularını benim yukarda verdiğim sorgu düzenine göre ayarlayacan

http://www.excel.web.tr/attachment.php?attachmentid=13972&d=1174461672

Son düzenleme:
gülsüm hanım merhaba

sanırım ben anlatamadım yada sizin verdiğiniz ornegi anlıyamadım oncelikle sunu belirtmek isterim accessda cok yeniyim o yüzden pek fazla komutlardan anlamıyorum

yapmak istediğim il ilce secimi değil bir örnek hazırladım
mesala enginin cekilmemiş bujilerini üst üste filitreleme yapmak örnek görürseniz tek bir sutun icin filitreleme yapıyor

teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

senin dediğini yaptım ve daha öncede bir kaç defa yapmış ve siteye koymuştum ayrıca access kod deposundada vardı ama yinede tekrar yaptım sen inceler düzenlersin örnek olsun diye alanlardan adı bölümünü liste diğerlerini açılan kutu yaptım sen örneği incele liste yada açılan kutuların sorgudan önceye birde boş satır koymak gerekiyor
"";SELECT SIP.[sip durumu] FROM SIP WHERE (((SIP.adı) Like "*" & Formlar!pers![Açılan Kutu21] & "*")) GROUP BY SIP.[sip durumu];
böyle bir şey olması gerekiyor bu neden den dolayı diğerlerini liste yapmadım çünkü bütün kayıtların gelmesi için açılan kutudaki veriyi silip boş bırakabilyorsun ama listede böyle bir şansın yok birde açılan kutular değerlerini bir birlerine göre göstermeli ben şimdilik hepsini guruplayarak gösterdim ama sen birbirlerine göre düzenleyebilrsin yani mehmet seçtiğinde mehmetin kayıtları geliyor diğer açılan kutuya sip durumu geliyor sip durumundan seçtiğin çekildi seçtiğin zaman mehmetin çekildi durumunda far ve kaput olduğu halde açılan kutya far kaput ve buji geliyor işte yalnızca far ve kaput gelecek şekilde ayarlanması lazım işlerin yoğunluğundan zamanım olmadı sen uğraş eğer yapamazsan yine ben yaparım

teşekkür ederim gülsüm hanım
biraz karısık geldi ama uyarlamaya calısacam insaallah
tabi benim gercek tablomda cok fazla combocox var insallah icinden cıkarım
cok teşekkürler