Alanlar arası hesap yaptırmak

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 İngilizce
Merhaba arkadaşlar,

Access e daha henüz başlamış biri olarak, siz bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ben bir tablo oluşturdum, burdan da bir sorgu yarattım fakat, Üç alanda bölme işlemi yaptırmak istiyorum ama beceremedim. Sorgumun içindeki (sum of gün adat/ sum of tutar)=nummer , (sumofsat alma adat / sum of tutar) =sonuç date olarak gelecek, (sum of ödeme adat /sum of tutar)=sonuç date olarak gelecek. Bu alanların sonuçlarını üç ayrı alana getirmek istiyorum. Kitlendim rica etsem yardım edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın haso_excel,

Uygulamanızı en az office 2007 yapabilirmisiniz. Bende henüz 2010 yok.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 İngilizce
Ben sorduğum soruyu ahlletim. Fakat şimdi farklı bir sorum var. Ama dosyamı yine 2010 olarak ekledim, çünkü versiyon nasıl düşürülür bulamadım. Sorum şu performans sorgusunun içine girdiğinizde de göreceksiniz. Kişi bazında hesaplamaları sorguyla yaptıtabiliyorum. Fakat her kişinin birdehiyerarşi grubu var.(sorgudaki alan ismi NYT) Ben kişileri gösterme NYT ye göre billeri ver dediğim de sonuç alamıyorum. Rica etsem yardımcı olabiliri misiniz?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

İsteğinizi pek anlamadım.. İsmi kaldırıp nyt yi seçili hale getirince sorgu buna göre sonuç vermiyor mu? Örneğinize göre sorgudaki alanlar ve veriler nasıl olmalı..

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 İngilizce
Aynen öyle isim bazında aldığım sonucu ki doğru çalışyor. İsim tıkını kaldırıp Nyt ye göre almak istediğimde sonuç alamıyorum. Ben bir excel dosyası yaptım örmnek için iki raporun formatına aynı yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar